• In English
 • Ми не маємо права допустити повторення сценарію Мюнхенської угоди, – Іванна Климпуш-Цинцадзе
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 27 вересня 2018 року о 16:20

  Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала Європейський Союз більш жорстко протистояти агресії Росії в Україні під час своєї промови на восьмому щорічному Європейському форумі нових ідей (EFNI) у м. Сопоті, Польща.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у дебатах про майбутнє Європейського Союзу на тему «В умовах зростаючого поділу: Європа у пошуках свого місця», де також виступили колишній Прем’єр-міністр Фінляндії Юркі Катайнен, колишній Прем’єр-міністр Італії Енріко Летта, колишній Прем'єр-міністр Бельгії та колишній Голова Європейської ради Герман ван Ромпей та інші політики.

  «Країни-члени передали частину свого суверенітету Європейському Союзу. Окремо ми слабкі, сила ЄС в цілісності, – зазначив Юркі Катайнен. – Наразі найбільшою загрозою є погіршення верховенства права. Якщо у нас немає фундаментальних основ, то у нас немає нічого».

  Зі свого боку Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що політика Росії щодо України – це тільки частина значно більшої стратегії, а саме – руйнування правового порядку ЄС. Москва використовує тактику «розділяй та володарюй» у відносинах з країнами-членами ЄС. Захоплення деяких політиків ЄС Путіним та його діями – це небезпечна ознака того, що мирне майбутнє Європи під загрозою.

  Віце-прем’єр-міністр додала, що ЄС мусить визнати «незручну правду», а саме той факт, що на Європейському континенті точиться війна, збройний конфлікт на Сході України не припиняється: «Мовчання та бездіяльність європейських демократій лише робить російські акції сміливішими, більш провокаційними і, на жаль, більш ефективними. Я переконана, що ЄС має відігравати більшу роль у протидії агресії, у справі відновлення миру на континенті. Це не тільки в інтересах України, це в інтересах Європейського Союзу, адже Росія становить загрозу і країнам ЄС та НАТО».

  Іванна Климпуш-Цинцадзе також нагадала про наслідки підписання західними демократичними лідерами Мюнхенської угоди 80 років тому, що дозволила гітлерівській Німеччині приєднати частину суверенної демократичної країни Чехословаччини. Угода, яка за розрахунками британського Прем’єр-міністра Невілла Чемберлена мала б принести мир, стала натомість фундаментом Другої світової війни. «Це важливий історичний урок, який ми повинні пам'ятати, – зазначила Віце-прем’єр-міністр. – Наш обов’язок – нагадати Європі, що будь-які компроміси щодо цінностей та принципів неминуче матимуть катастрофічні наслідки».

  Довідково

  Європейський форум нових ідей (EFNI) – це міжнародна дискусійна зустріч бізнес-середовища, зосереджена на майбутньому Європи та її економіці в широкому глобальному контексті, яка відбувається щорічно у місті Сопоті, Польща.

  Ми не маємо права допустити повторення сценарію Мюнхенської угоди, – Іванна Климпуш-Цинцадзе