• In English
 • Заява Міністерства закордонних справ щодо юрисдикційної стадії справи Україна проти Російської Федерації в Міжнародному Суді ООН
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 27 вересня 2018 року о 17:08

  12 вересня 2018 року Російська Федерація передала на розгляд МС ООН свої попередні зауваження, які стосуються відсутності в Суду юрисдикції для розгляду справи.

  Нагадаємо, що 16 січня 2017 року Україна розпочала справу в  Міжнародному Суді ООН проти Російської Федерації у зв’язку з її численними та систематичними порушеннями Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

  12 червня цього року нами подано Меморандум України, який описує і доводить всі порушення конвенцій з боку Російської Федерації.

  Російська Федерація скористалася своїм правом, наданим Статутом ООН та Регламентом МС ООН, та передала на розгляд Суду свої попередні зауваження. Водночас у Міністерстві закордонних справ переконані, що Суд відхилить ці зауваження та прийме рішення щодо наявності юрисдикції розглядати справу України.

  Згідно з наказом Суду, Україна має подати на розгляд МС ООН свою письмову позицію щодо попередніх зауважень Російської Федерації у строк до 14 січня 2019 року. Після чого Суд проведе усні слухання з цього приводу та винесе своє рішення.

  Позиція України у справі проти Російської Федерації щодо тлумачення і застосування Міжнародних конвенцій про боротьбу з фінансуванням тероризму та ліквідації усіх форм расової дискримінації є переконливою та підкріпленою належними доказами.

  Міністерство закордонних справ впевнене також і в своїй перемозі на наступній стадії розгляду – по суті. Російська Федерація буде притягнута до відповідальності за порушення норм міжнародного права.