• In English
 • Механізм «будівельної амністії» вже працює: українці за спрощеною системою узаконюють свою нерухомість
  Державна архітектурно-будівельна інспекція України, опубліковано 20 вересня 2018 року о 14:58

  Оформити документи на будівництво за спрощеною системою можна протягом 10 днів, звернувшись до органів держархбудконтролю з повним пакетом документів. Про це сказала заступник директора Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції України у Харківській області Євгенія Іванська 19 вересня під час спільного засідання колегії та архітектурно-містобудівної ради при Департаменті містобудування та архітектури ОДА.

  «Відтепер кожен, хто своєчасно не зміг належним чином оформити своє будівництво, має змогу звернутися до органів держархбудконтролю та привести у відповідність документацію на свої будинки та споруди», - зазначила Євгенія Іванська.

  Новий термін «будівельної амністії» розпочався у вересні та має кілька суттєвих відмінностей від попередніх «амністій»:

  • безстроковість дії;
  • охоплено більший період будівництва об’єктів без дозвільних документів (з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року);
  • до переліку узаконення додалися господарські споруди сільськогосподарського призначення, збудовані раніше 2011 року.

  За умовами «будівельної амністії» штрафні санкції до власників чи користувачів земельних ділянок не застосовуються, а органи держархбудконтролю мають максимум 10 робочих днів на реєстрацію декларації про готовність до експлуатації або на її повернення на доопрацювання.

  Крім того, на засіданні обговорили практику здійснення декларативних процедур у будівництві через електронну систему мешканцями Харківської області, а також останні зміни до містобудівного законодавства.

  Консультації з питань, які виникають під час заповнення заяв для прийняття об’єктів до експлуатації, надаються фахівцями Держархбудінспекції у центрах надання адміністративних послуг.