Безпекових викликів в Європі і світі буде більше – допоки агресор не зрозуміє, що реакція на його дії буде жорсткою. І якщо ми спільно не переможемо у боротьбі з агресором, він стоятиме біля кордонів Євросоюзу. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з представниками делегації Європейського Парламенту. Парламентарі перебувають в Україні вже з третім візитом. Вони відвідали низку міст країни, передусім на сході, і на власні очі оцінили ситуацію в прифронтових населених пунктах та в інших регіонах.
«Це вже третє перебування в Україні. І це підкреслює наскільки важлива для нас безпека в Україні і наскільки ми підтримуємо прагнення до територіальної цілісності. Цей візит ми готували 6 місяців, - повідомила європарламентар Анна Ельжбета Фотига. - Щиро дякую за можливість відвідати схід. І дякую українським військовим - без української армії цей візит був би неможливим (з безпекової точки зору)».
«Безпекових викликів буде більше – допоки агресор не зрозуміє, що реакція на його дії буде жорсткою. Якщо ми не переможемо в цій боротьбі, агресор буде стояти біля кордонів Євросоюзу. Я впевнений, що сил (стримувати агресію) вистачить. І йти на поступки не можна, - наголосив зі свого боку Володимир Гройсман. – Ми маємо пам’ятати про нашу історичну відповідальність і про недопущення розповсюдження авторитарної машини. Ми маємо думати про те, що конкретно ми спільно можемо вдіяти для підвищення обороноздатності і забезпечення верховенства закону».
Глава Уряду підкреслив, що європейський вектор розвитку України сьогодні беззаперечний. «І дуже символічно, що наша сьогоднішня зустріч відбувається під час розгляду в українському Парламенті змін до Конституції щодо закріплення нашого євроатлантичного вектора руху», - сказав Володимир Гройсман.
При цьому, як відзначили співрозмовники, свої прагнення Україна підкріплює конкретними успіхами - в питанні поглиблення децентралізації, змін у соціальній сфері. Внутрішні трансформації потрібно підтримувати і забезпечувати їх незворотність. Так само, як і процес інтеграції нашої держави в спільний енергетичний, економічний і цифровий простір Європи.
У цьому контексті парламентарі запевнили, що Євросоюз готовий і надалі надавати нашій державі всю потрібну допомогу у впровадженні змін. Особливо під час найближчого періоду виборів – як в Україні, так і в Євросоюзі.