• In English
 • Ліз Трасс запевнила Дмитра Кулебу в готовності Сполученого Королівства конкретними діями підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 01 грудня 2021 року о 14:13

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів перші особисті переговори з державним секретарем у закордонних справах і справах співдружності націй та розвитку Великої Британії Ліз Трасс під час засідання Північноатлантичної ради НАТО у Ризі. 

  Глави зовнішньополітичних відомств детально обговорили безпекову ситуацію на окупованих територіях та вздовж державного кордону України, обмінялися думками щодо важливих напрямів взаємодії України і Великої Британії в рамках існуючих та нових форматів з метою зміцнення безпеки у ширшому Чорноморському регіоні.

  Державний секретар Ліз Трасс запевнила Дмитра Кулебу у готовності Сполученого Королівства конкретними діями підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України, надавати практичну допомогу у зміцненні обороноздатності нашої держави та посилення економічної стійкості нашої держави. 

  Глави дипломатії домовилися про низку конкретних кроків у рамках комплексного пакета стримування РФ від нової хвилі агресії проти України. Ліз Трасс запевнила, що Велика Британія готова разом з Україною  мобілізувати підтримку союзників на тлі агресивних дій РФ.

  Міністр привітав позицію британської колеги щодо необхідності об’єднання зусиль європейських країн з метою запобігання запуску газопроводу Північний потік - 2. Він запропонував започаткувати співпрацю України та Великої Британії з диверсифікації шляхів постачання енергетичних ресурсів на коротко- та середньострокову перспективу.

  Дмитро Кулеба та Ліз Трасс окремо обговорили розвиток торгівлі та залучення британських інвестицій для розвитку економіки України та розкриття повного потенціалу зони вільної торгівлі між нашими державами.