• In English
 • «Бізнес: сталий розвиток» — новий курс на Дія.Бізнес від Мережі Глобального договору ООН в Україні, Мінцифри, 12 Goal та сталих бізнесів
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 01 грудня 2021 року о 13:32

  Сталий розвиток — це не просто проекти соціальної відповідальності, відірвані від суті бізнес-процесів. Це must have для бізнесів, які хочуть масштабуватися, виходити на зовнішні ринки та залучати інвестиції. Курс «Бізнес: сталий розвиток» допоможе підприємцям зрозуміти принципи та переваги сталого підходу у веденні бізнесу.

  1 грудня Міністерство цифрової трансформації презентувало новий освітній курс «Бізнес: сталий розвиток», створений Мережею Глобального договору ООН в Україні в партнерстві з Мінцифри, 12 Goal та сталими бізнесами України.

  Безоплатно пройти курс можна на порталі Дія.Бізнес.

  Це 7 уроків по 7–15 хвилин, що охоплюють питання:

  • що таке сталий розвиток і з чого починати його реалізацію в компанії;
  • як вибирати конкретні цілі сталого розвитку;
  • хто в компанії повинен бути лідером зі сталого розвитку;
  • як імплементувати ідеї сталого розвитку в усі бізнес-процеси компанії;
  • як ці інновації можуть допомогти бізнесу зростати;
  • як комунікувати та звітувати про сталий розвиток компанії.

  У курсі можна дізнатися практичні приклади того, як включати елементи сталого розвитку в бізнес-моделі. Зокрема, своїм досвідом поділилися: Астарта, ДТЕК, МХП, Ґудвеллі Україна, Капарол Україна та Фармак.

  Під час презентації курсу заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан заявила, що Мінцифри вболіває за те, щоб українські бізнеси зростали відповідно до найкращих світових практик:

  «Тенденція така, що розвиток успішного бізнесу, який буде масштабуватися, неможливий без свідомого підходу. Саме свідомий і соціально-корисний підхід лежить в основі Цілей сталого розвитку. І сьогодні база знань на порталі для підприємців Дія.Бізнес поповнюється новим освітнім продуктом на цю тему».

  Генеральний директор Мережі Глобального договору ООН в Україні Тетяна Сахарук наголосила: «Головна мета Глобального договору ООН в Україні — це залучення бізнесів до реалізації Цілей сталого розвитку. Впродовж п’яти років ми співпрацюємо з величезною кількістю бізнесів в Україні й часто спостерігаємо проблему нерозуміння того, як бізнес може долучатися до реалізації Цілей сталого розвитку. Тому цей курс покликаний навчити компанії впроваджувати ідеї сталого розвитку в свою операційну та стратегічну діяльність. Він також демонструє, як бізнес може покращувати свої фінансові результати та зростати швидше за конкурентів. Сподіваюся, що цей курс надихне українські компанії працювати в парадигмі сталого розвитку».

  Анастасія Сліпець, голова громадської організації «12 Ціль»: «Найефективніший спосіб залучення українських бізнесів до концепції сталого розвитку — це донести до бізнесу на прикладі реальних кейсів, що впровадження цілей сталого розвитку — це інвестиції, які в перспективі лише збільшують прибуток. По-перше, за рахунок зростання запиту на стійкість серед українських споживачів (40% українців, жителів великих міст, зважають на сталість виробника або провайдера послуги при обранні такого виробника або провайдера). По-друге, за рахунок відкриття експортних можливостей».

  Трансляцію презентації курсу можна подивитися на Facebook-сторінці Мінцифри.

  Нагадаємо, що з метою створення курсу в липні 2021 року Міністерство цифрової трансформації України підписало Меморандум про взаєморозуміння з Мережею Глобального договору ООН в Україні.