Секретаріат Кабінету Міністрів продовжує роботу над проектом плану заходів на 2022 - 2024 роки з реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021–2026 роки.
Після циклу громадських обговорень, проведених міністерствами у жовтні – листопаді, відбувається узагальнення та опрацювання отриманих пропозицій.
Водночас відображення ряду завдань Стратегії у плані заходів потребувало креативного неформалізованого підходу для залучення громадськості до цього процесу.
Тож у рамках X Форуму розвитку громадянського суспільства, що відбувся 30 листопада цього року, представники ряду інститутів громадянського суспільства, органів виконавчої влади, міжнародних організацій долучилися до пошуку “скарбів” – ідей з відображення у плані заходів таких завдань Стратегії:
популяризація переваг створення інститутів громадянського суспільства для спільного вирішення громадянами проблемних питань, захисту прав та інтересів, реалізації суспільно корисної діяльності;
реалізація проектів, спрямованих на розвиток інфраструктури, у тому числі цифрової, для ефективного функціонування інститутів громадянського суспільства, їх доступу до навчання, комунікації, мережування, обміну ресурсами;
сприяння інститутам громадянського суспільства у впровадженні в їх діяльність принципів підзвітності, прозорості, публічності та належного врядування.
Результатом активної роботи у групах стали понад три десятки пропозицій, які розглядатимуться під час підготовки плану заходів з реалізації Стратегії впродовж 2022-2024 років та подальшої роботи у цій сфері.
Захід організовано Департаментом інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів та Координатором проектів ОБСЄ в Україні у рамках спільного проекту «Посилення розробки законодавства та спроможності Уряду та ОГС до ефективної співпраці у реалізації політики».