• In English
 • Дмитро Кулеба та Єва-Марія Лійметс домовилися про спільну протидію України та Естонії агресивним діям РФ
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 01 грудня 2021 року о 14:24

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори з Міністром закордонних справ Естонської Республіки Євою-Марією Лійметс під час проведення у Ризі Північноатлантичної ради НАТО.

  Міністр детально поінформував естонську колегу про ситуацію на тимчасово окупованих територіях та вздовж кордону України на тлі посилення російської військової присутності. Глави зовнішньополітичних відомств домовилися про спільну протидію агресивним діям Росії проти України та Балто-Чорноморського регіону.

  Україна заручилася подальшою підтримкою Естонії на двосторонньому та багатосторонньому рівнях в рамках НАТО у справі мобілізації міжнародного тиску з метою стримування РФ від ескалації конфлікту та відновлення територіальної цілісності нашої держави.

  Дмитро Кулеба висловив вдячність естонській стороні за комплексну гуманітарну, фінансову та технічну підтримку України.

  Єва-Марія Лійметс запевнила українського колегу у готовності Естонії надалі підтримувати інтеграцію України до ЄС та НАТО.

  Сторони також обговорили перспективи подальшої двосторонньої співпраці, зокрема, в оборонній сфері та протидії гібридним загрозам.