• In English
 • Лев Парцхаладзе: Скасовуємо радянську норму проектування сміттєпроводів у багатоповерхівках, щоб в Україні запрацювала цивілізована система сортування сміття

  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, пропонує скасувати обов’язкове проектування сміттєпроводів у багатоповерхових житлових будинках. Відповідна норма міститься у змінах до ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення». Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

  «У змінах до ДБН щодо житлових будинків пропонуємо скасувати обов’язкове проектування сміттєпроводів у багатоповерхівках. Доки в Україні будуть обов’язково проектуватися сміттєпроводи, доти цивілізована система сортування сміття не запрацює. Сміттєпроводи у багатоповерхівках – пережиток радянського минулого, який сьогодні немає нічого спільного з відповідальним поводженням з відходами та бережливим ставленням до екології та природи взагалі. Жахлива антисанітарія, сморід та бруд через нерегулярну чистку сміттєпроводів та через те, що люди викидають у них все що завгодно, призводить до того, що під’їзди наших будинків теж перетворюються на смітники. Для більшості країн Європи сміттєпроводи вже давно табу, і ми маємо також відмовлятися від цієї норми», - сказав він.

  Відповідно до змін необхідність влаштування сміттєпроводів у житлових будинках буде визначатися з урахуванням прийнятої в населеному пункті системи поводження з відходами. При цьому в спеціалізованих будинках для людей з інвалідністю та осіб похилого віку обов’язкова норма щодо проектування сміттєпроводів буде збережена.

  Зміни до ДБН будуть затверджені найближчим часом та вступлять в силу через 3 місяці після опублікування.

  Лев Парцхаладзе нагадав, що Мінрегіон також унормовував можливість проектування систем підземного та вакуумного збирання сміття. Відповідні зміни містяться у новому ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій», який вже опублікований та офіційно вступить в силу з 1 вересня 2018 року. «Зокрема, вакуумний (або пневматичний) спосіб збирання побутових відходів у житлових будинках може стати цивілізованою заміною застарілих сміттєпроводів. Це сприятиме чистоті в житлових будинках населених пунктів та покращенню екологічної ситуації», - додав заступник Міністра.