• In English
 • На Дніпропетровщині одну із семи шкіл робототехніки створюють у Покрові
  Дніпропетровська ОДА, опубліковано 12 червня 2018 року о 14:12

  Цьогоріч у семи містах Дніпропетровщини відкриються спеціалізовані школи з робототехніки. Одну з них створюють у Покрові. Наразі у приміщенні, де фізику, електроніку та програмування перетворюватимуть на захоплюючу гру, триває ремонт. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

  «Зробити освітнє середовище комфортним – таке завдання ставить Президент України Петро Порошенко. Школи Дніпропетровщини оновлюємо відповідно до сучасних стандартів і потреб дітей: оснащуємо їх мультимедійними дошками, відкриваємо медіатеки та ресурсні кімнати. Цьогоріч запровадили ще один проект – школи робототехніки. Наразі фахівці, які в них викладатимуть, проходять навчання, а в приміщеннях триває ремонт», – зазначив Валентин Резніченко.

  У Покрові школу робототехніки створюють на базі Центру розвитку дитини. Ремонтні роботи тривають місяць. Підрядники вже проклали електромережу та облаштували стіни гіпсокартоном, почали вирівнювати підлогу.

  За проектом, у школі, де наділятимуть механізми рухами, буде два класи. В одному викладатимуть теорію, в іншому – проходитимуть практичні заняття.

  У приміщенні встановлять комп’ютери, лазерні станки, 3D-принтери, паяльне обладнання. Завдяки цьому сучасному устаткуванню навчатимуть програмувати, створювати web-дизайн та проектувати роботів. «У такий спосіб змінюємо підхід до позашкільної освіти», - наголосив міський голова Покрова Олександр Шаповал. 

  «Приємно, що Покров серед міст, де працюватиме сучасна школа робототехніки. Зараз проходить набір у групи – навчання стартує цьогоріч. Складні технічні дисципліни перетворяться на прості й зрозумілі. Ми живемо в час, коли IT-технології є локомотивом багатьох галузей. Переконаний, дітям це буде цікаво», – розказав він.

  Крім Покрова, школи робототехніки відкриються у Дніпрі, Кам’янському, Першотравенську, Нікополі, Жовтих Водах і Павлограді. Їх створюють на базі колишніх палаців піонерів та станцій юних техніків, спираючись на досвід столичних програмістів. Ремонт приміщень забезпечують обласним коштом.

  «Кабінети робототехніки створюємо за прикладом броварської школи, яку заснували Пилип Духлій і його команда. Такі позашкільні заклади користуватимуться популярністю й на Дніпропетровщині. Неможливо вчити дітей за програмою, створеною в минулому столітті. Освіта має відповідати вимогам часу. Переконані, у таких школах цілком реально виховати нових ілонів масків та стівів джобсів», – сказав радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик.