• In English
 • Костянтин Гура: Литва - надійний партнер України у «зеленому» переході

   Литва - надійний партнер України у «зеленому» переході. На цьому наголосив Костянтин Гура, в.о. Голови Держенергоефективності, під час відкриття Литовсько-української конференції «Впровадження технологій Індустрії 4.0 в агросекторі: система Agrosolar виробництва литовської BOD Group».

  Конференцію організовано УСПП, литовською BOD Group за участю Посла України в Литві Володимира Яценківського, представників громад, агровиробників тощо. Модератором виступив перший віце-президент УСПП, співголова Українсько-литовської ділової ради Сергій Прохоров.

  «Радий відкривати ще один двосторонній захід, який символічно проходить після нещодавнього візиту Президента України до Литви. Обидві країни мають спільні цінності – енергонезалежність та «зелений» перехід. І співпраця Литви та України є стратегічно важливою та взаємовигідною», – повідомив Костянтин Гура.

  Костянтин Гура нагадав, що потенціал «зеленого» фінансування в Україні сягає 70 млрд євро до 2030 року, за оцінками IFC.

  Своєю чергою на значному потенціалі для впровадження «зелених» проєктів наголосив і президент Конфедерації промисловців Литви, голова правління групи «Global BOD Group» Відмантас Янулявічюс, який презентував литовський інноваційний проєкт Agrosolar. Він поєднує сонячну енергетику та агровиробництво  на одній території, що економічно вигідно.

  За його словами, проект Agrosolar сприяє раціональному (подвійному) використанню території, захищає ґрунт від ерозії, вирівнює температурні коливання, дозволяє краще утримувати вологу на поверхні ґрунту, тим самим заощаджуючи воду для поливу.

  Подібні проекти можуть відкрити додаткові горизонти для співпраці двох країн.