• In English
 • Затверджено критерії для внесення до «чорного списку» покупців електроенергії, - Міненерго
  Міністерство енергетики України, опубліковано 13 липня 2021 року о 12:42

  За порушення умов двосторонніх договорів купівлі-продажу електроенергії недобросовісних покупців тимчасово не допускатимуть до наступних електронних аукціонів на Українській енергетичній біржі (УЕБ).

  Таке рішення сьогодні прийняв аукціонний комітет з продажу електроенергії за двосторонніми договорами, який сьогодні провів перший заступник Міністра енергетики Юрій Власенко. Участь у засіданні взяли представники НКРЕКП, Мінекономіки, Антимонопольного комітету, ДП «Гарантований покупець», Української енергетичної біржі, державних генеруючих компаній.

  «Сьогодні ми ухвалили рішення, що обмежить махінації і спонукає учасників ринку не вдаватися до маніпуляцій, а діяти за чесними правилами. Це рішення тимчасове, до 1 вересня, але воно допоможе найближчим часом стабілізувати ситуацію на ринку електроенергії», - зазначив Юрій Власенко.

  Так, аукціонний комітет проголосував за внесення змін до Регламенту організації та проведення електронного аукціону з продажу електричної енергії на Товарній біржі «Українська енергетична біржа». Зміни базуються на пропозиціях УЕБ, з урахуванням зауважень з боку НКРЕКП та учасників ринку.

  Згідно зі змінами, продавець електроенергії має право ініціювати внесення до «чорного списку» покупця, який порушив взяті на себе зобов’язання за двостороннім договором купівлі-продажу електроенергії. Для цього продавець має подати обґрунтовану заяву до організатора аукціонів – Української енергетичної біржі.

  Виключний список критеріїв для подання такої заяви: 

  -             нереєстрація покупцем в системі управління ринками куплених обсягів електроенергії

  -             відсутність своєчасної оплати з боку покупця (підтверджується випискою з банку)

  -             розірвання договору покупцем в односторонньому порядку

  Як результат – недобросовісного покупця не допускатимуть до наступних аукціонів з продажу електроенергії впродовж 6 місяців.

  Водночас, якщо покупець виконав зобов’язання за договором, то його можуть знову допустити до участі в торгах. Це також відбувається за письмовою заявою продавця та доданих до неї документів, що підтверджують факт врегулювання обставин.

  До 1 вересня Міненерго спільно з НКРЕКП та учасниками ринку має напрацювати зміни для системного рішення, що буде закріплено відповідною постановою Кабміну. Це рішення має встановити постійні правила, які запобігатимуть проявам неринкової поведінки учасників ринку електроенергії.