• In English
 • Корпоративна реформа відповідатиме принципам ОЕСР, - Олексій Любченко
  Міністерство економіки України, опубліковано 12 серпня 2021 року о 18:33

  Корпоративна реформа, не відбулася, як планувалась, причому виключно через відсутність подальшого її адміністрування. Немає контролю за виконанням цієї реформи. За останні 5 років держава переважно не виставляла чітких цілей, а якщо такі були, то виконання їх не контролювалося. Таку думку висловив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України під час інтерв’ю «Україна намагається зараз сконцентруватися навколо своїх національних інтересів» для ІА «Інтерфакс-Україна»

  «Помилка держави, що не оцінювалася робота наглядових рад. Ті іноді не розуміли, що від них вимагають, зате отримували заробітні плати на рівні прем’єр-міністрів європейських країн. Було зручно всім, крім держави, яка отримала системні збитки. Чого тільки варті зниження обсягів видобутку газу на чверть в країні, яка стратегічно має йти до енергонезалежності», – зазначив Олексій Любченко.

  За його словами для контролю роботи наглядових рад необхідно виставляти стратегічні цілі, вказати в статуті, коли подається фінансовий план, коли його затверджують, у самому фінплані – чіткі критерії і kpi до правління. Немає фінансового плану – винна наглядова рада.

  Щодо удосконалення корпоративного управління, то Олексій Любченко повідомив, що Комітет з призначення керівників особливо важливих для економіки підприємств відновив свою роботу: «Ми уже ввійшли у регулярний режим, проводимо щотижневі зустрічі. Наша задача – комунікувати з незалежними членами комітету. Члени номінаційного комітету бачать дорожню карту, показники роботи компаній і зарплати членів наглядових рад і правління, особливо великих стратегічних підприємств. Вони по-іншому це сприймають. Для мене було важливо провести якісно перше засідання, коли обирали членів наглядової ради "Магістральних газопроводів України". Ми створили конкуренцію - запропонували не одну кандидатуру, були альтернативи. Ми підтвердили повноваження діючих членів, добрали ще нових людей».

  Також за його словами докладаються зусилля для прийняття законопроекту про вдосконалення корпоративного управління, який пройшов перше читання. Однак ще до його прийняття запроваджена політика дотримуватися тих принципів, які в ньому прописані.

  «Взяв на себе відповідальність за те, щоб процес відповідав принципам ОЕСР уже зараз. Під час засідань комітету ми дійсно дотримуємося принципів відкритості, професійності, прозорості, незалежності», – підкреслив Олексій Любченко.