• In English
  • Концепція справедливої трансформації вугільної галузі має враховувати як економічні, так і соціальні питання, - Олексій Кураков
    Міністерство енергетики України, опубліковано 13 липня 2021 року о 16:20

    Заступник Міністра енергетики Олексій Кураков взяв участь у IV Міжнародній вугільній конференції «Вугільні регіони України: справедлива трансформація та видобуток вугілля. Український та міжнародний досвід», що відбулася 13 липня.

    Олексій Кураков наголосив на тому, що в умовах Зеленого енергетичного переходу енергетичний баланс країни змінюється в бік збільшення долі виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії за рахунок теплової генерації. Це в свою чергу зменшує попит на всю вугільну продукцію та впливає на всю вугільну галузь.

    «Вугільна галузь України – це 5 регіонів видобутку вугілля, 24 територіальні громади, 33 діючі державні шахти, 12 приватних шахт. Це 40 тисяч шахтарів тільки на державних шахтах. Це мономіста, бюджет яких більше ніж на 80 % залежить від роботи вугільної галузі. Розуміючи це, ми повинні дуже виважено та відповідально підходити до реформування вугільної галузі», - зазначив заступник Міністра.

    Зараз Міненерго розробляє Концепцію справедливої трансформації вугільної галузі в основі якої буде:

    - визначення найменш рентабельних шахт, які не підлягають модернізації;

    - оцінка потенційно вивільненого персоналу;

    - можливість та вартість створення робочих місць;

    - визначення обсягу необхідної державної підтримки;

    - запровадження на законодавчому рівні підтримки інвесторів, які створюють робочі місця на вуглевидобувних територіях.

    «Всі зміни і запропоновані дії повинні враховувати не лише економічні, а й соціальні питання», - підсумував Олексій Кураков.