• In English
 • Держфінмоніторинг звітує про результати своєї роботи за  І півріччя 2021 року
  Державна служба фінансового моніторингу України, опубліковано 13 липня 2021 року о 16:08

  Державною службою фінансового моніторингу України як підрозділом фінансової розвідки України здійснюються заходи з протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

  Зокрема, у І півріччі 2021 року Держфінмоніторингом направлено до правоохоронних органів 568 матеріалів (з них 364 узагальнених матеріалів та 204 додаткових узагальнених матеріали).

  У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 50,6 млрд гривень.

  Держфінмоніторингом приділяється особлива увага стосовно розслідування фактів відмивання коштів, одержаних від корупційних діянь, розкрадання та привласнення державних коштів та майна.

  Так, у І півріччі 2021 року Держфінмоніторингом направлено до правоохоронних органів 85 матеріалів (18 узагальнених матеріалів та 67 додаткових узагальнених матеріалів).

  У згаданих матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 4,4 млрд гривень.

  Відповідно до законодавства України Держфінмоніторинг спільно із правоохоронними органами здійснює заходи, направлені на попередження та протидію фінансуванню терористичної діяльності, сепаратизму.

  Так, у І півріччі 2021 року Держфінмоніторингом направлено до правоохоронних органів 57 матеріалів (з них 43 узагальнених матеріали та 14 додаткових узагальнених матеріалів) стосовно фінансових операцій осіб, які можуть бути пов’язані з фінансуванням тероризму, сепаратизму та/або проведених за участю осіб, які публічно закликають до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або зміни меж території або державного кордону України.