• In English
 • У будівлі Кабінету Міністрів України відкрито виставку з історії української дипломатії 
  Державна архівна служба України, опубліковано 13 липня 2021 року о 16:25

  13 липня 2021 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов взяв участь у відкритті документальних виставок «Українська дипломатія 1917 – 1924 рр.: зародження національних традицій» та «Іноземні дипломатичні представництва в Києві в 1917 -1919 рр.: початок міждержавних відносин» у приміщенні Кабінету Міністрів України.

  В експозиції виставки представлені, зокрема документи з фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С. Пшеничного, а також Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Державного архіву міста Києва, Наукової бібліотеки імені О. Ольжича та Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського й архіву Українського вільного університету в Мюнхені. Частина документів була надана закордонними дипломатичними установами України та зарубіжних архівів окремих країн, зокрема, Фінляндії і архів МЗС Фінляндії і Румунії.

  Відкриваючи експозицію виставки, Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов підкреслив значущість таких заходів, що дають можливість ознайомитися з історією української дипломатичної та консульської служби, а також з періодами становлення зовнішньополітичного відомства України.

  В рамках церемонії відкриття виставки керівник Укрдержархіву Анатолій Хромов зосередив увагу присутніх на важливості архівної спадщини, наголосив на створенні умов доступу та відкритості архівів і закликав до подальшої ефективної співпраці.

  Із вітальною промовою виступив також заступник Міністра закордонних справ України Василь Боднар, зазначивши, що матеріали виставки є документальним свідченням етапів виходу нашої держави на світову міжнародну арену.

  Автор ідеї виставки професор, голова Правління Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин Ірина Матяш у своєму виступі подякувала учасникам, архівам та Державній архівній службі України за плідну співпрацю.