• In English
 • Комітет ВР підтримав законопроекти про державну регіональну політику та особливості стимулювання регіонального розвитку
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 08 вересня 2021 року о 16:50

  Парламент розгляне у другому читанні законопроект № 5323 «Про внесення змін до Закону «Про засади державної регіональної політики». Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря.

  «Цей законопроект розроблено на вимогу часу. Адже успішна реалізація реформи децентралізації в Україні створила небувалі раніше фінансові та управлінські можливості для органів місцевого самоврядування, щоб планувати та реалізовувати політику розвитку своїх територій, розкривати та примножувати потенціал кожного регіону та громади», – зазначив заступник Міністра Іван Лукеря.

  Проектом Закону передбачено комплексне удосконалення механізмів реалізації державної регіональної політики, зокрема:

  · впровадження трирівневої системи стратегічного планування регіонального розвитку (держава – регіони – громади);

  · ефективність, прозорість, узгодженість стратегічного планування;

  · зв’язок стратегічного та бюджетного планування;

  · координуюча роль Мінрегіону у регіональному розвитку;

  · Агенції регіонального розвитку стають повноправними учасники формування та реалізації державної регіональної політики;

  · цифровізація державної регіональної політики (створюється єдина геоінформаційна система, на основі якої в онлайн-режимі здійснюватиметься моніторинг та оцінка розвитку кожної громади та регіону.

  Також профільним комітетом рекомендовано Верховній Раді України прийняти за основу законопроект №5649 «Про особливості стимулювання регіонального розвитку». Документом визначено ряд заходів державного та регіонального стимулювання розвитку територій з обмеженими можливостями для розвитку, зокрема: цільове спрямування державних капітальних вкладень у розвиток інфраструктури, підтримка підприємництва, а також реалізація інтегрованих проектів розвитку, що спрямовані на досягнення економічного зростання регіонів.

  Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов повідомив про прийняття змін до Закону України «Про індустріальні парки». Документ покликаний створити стимули для регіонального розвитку.