• In English
 • Цієї зими атомна генерація працюватиме щонайменше 14-ма енергоблоками, - Юрій Власенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 08 вересня 2021 року о 16:41

  Цієї зими атомна генерація працюватиме щонайменше 14-ма енергоблоками. За необхідності будуть запущені всі 15 енергоблоків.

  На цьому наголосив перший заступник Міністра енергетики Юрій Власенко під час форуму «Спекотна осінь: як зробити тарифи економічно обґрунтованими для операторів системи розподілу та постачальників універсальних послуг в Україні?», організованому Energy Club.

  «Осінньо-зимовий період 2021/22 – важливий з огляду на те, що під час нього українська енергосистема має пройти тестовий період роботи в ізольованому режимі, коли Україна буде від’єднана від інших енергосистем. Це необхідно для позитивного рішення щодо синхронізації з ENTSO-E» - зазначив Юрій Власенко.

  Для сталого проходження ОЗП Міненерго спільно з генерацією узгодило графіки ремонтів обладнання таким чином, аби забезпечити стабільну роботу системи та безперебійне електропостачання.

  «Ми вживаємо всіх необхідних заходів, пропрацювали ремонтні кампанії генеруючих підприємств. Ми розраховуємо, що протягом осінньо-зимового періоду працюватиме більшість енергообладнання. Так, 14 атомних енергоблоків працюватиме цієї зими, у разі потреби – включимо 15-й», - зазначив Юрій Власенко.