• In English
 • Дмитро Сенік обговорив з послом Королівства Таїланд в Україні взаємне визнання цифрових сертифікатів про вакцинацію від COVID-19
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 08 вересня 2021 року о 16:55

  8 вересня заступник Міністра закордонних справ України (CDTO) Дмитро Сенік прийняв посла Королівства Таїланд в Україні (з резиденцією у Варшаві) Четапана Максампхана.

  Дипломати обговорили розвиток відносин України та Таїланду, зокрема пожвавлення політичних контактів, проведення консультацій міністерств закордонних справ.

  Дмитро Сенік та Четапан Максампхан відзначили важливість започаткування діяльності Спільної комісії з питань торгівлі задля збільшення товарообігу та активізації зв'язків бізнесу. Співрозмовники домовилися докласти зусиль, аби установче засідання комісії відбулося ближчим часом.

  Заступник Міністра подякував тайській стороні за підтримку в наданні Верховній Раді України статусу спостерігача в Міжпарламентській асамблеї Асоціації держав Південно-Східної Азії (МА АСЕАН). Відповідне рішення було оголошено в ході 42-ї Генеральної Асамблеї МА АСЕАН (23-25 серпня 2021 року, Бруней Даруссалам).

  Дмитро Сенік запропонував опрацювати визнання цифрових сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 з метою спрощенню умов поїздок громадян.

  Довідково

  За даними Державної служби статистики України, у 2020 році обсяг торгівлі товарами та послугами між Україною та Таїландом склав 367 млн дол. США. Протягом першого півріччя 2021 року обсяг торгівлі товарами між Україною та Таїландом склав 163 млн дол. США (збільшився у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року на 38%).