• In English
 • Уряд ухвалив ще одне рішення для зміцнення національної безпеки України та зниження загрози вчинення диверсії щодо ядерних установок
  Державна інспекція ядерного регулювання України, опубліковано 08 вересня 2021 року о 16:57

  Ще один крок зроблено Урядом для зміцнення національної безпеки України та зниження загрози вчинення диверсії щодо ядерних установок, радіоактивних матеріалів, джерел іонізуючого випромінювання, радіоактивних відходів й неприйнятних радіаційних наслідків.

   Уряд 8 вересня 2021 року ухвалив рішення про утворення Комісії з координації дій учасників державного плану взаємодії центральних та місцевих органів виконавчої влади на випадок вчинення диверсій щодо ядерних установок, ядерних матеріалів, інших джерел іонізуючого випромінювання у процесі їх використання, зберігання або перевезення, а також щодо радіоактивних відходів у процесі поводження з ними.  

  Визначено склад Комісії, що забезпечуватиме загальну координацію дій центральних та місцевих органів виконавчої влади, Національної академії наук та органів Служби безпеки України задля успішної протидії будь-яким спробам правопорушників вчинити диверсії щодо ядерних установок, ядерних матеріалів, інших джерел іонізуючого випромінювання, об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами. Головою Комісії визначено Віце-прем’єр-міністра України – Міністра з питань стратегічних галузей промисловості. 

  На сьогодні в Україні діє державний план взаємодії центральних та місцевих органів виконавчої влади на випадок вчинення диверсій щодо ядерних установок, ядерних матеріалів, інших джерел іонізуючого випромінювання у процесі їх використання, зберігання або перевезення, а також щодо радіоактивних відходів у процесі поводження з ними, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24 липня 2013 р. № 598.