• In English
 • Іванна Климпуш-Цинцадзе: Європейські інвестиції заклали індустріальну потужність Сходу України
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 21 грудня 2017 року о 16:29

  Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у відкритті виставки «Іноземні інвестиції в Україні: Франція 1870-1918» у Краматорську.

  «Ця виставка допомагає нам краще зрозуміти себе. Ми не мусимо сприймати себе виключно через призму «колиски трьох братів», яка довго насаджувалася нам. Індустріалізація цього регіону почалася значно раніше, ніж з`явився Радянський Союз. Саме європейські інвестиції заклали індустріальну потужність Сходу України», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Окрім того, переконана вона, виставка допомагає краще зрозуміти нинішню євроінтеграцію України як логічний і цілком природний процес повернення України до родини вільних європейських народів.

  Участь у відкритті виставки також взяли голова Донецької обласної державної адміністрації, голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський, куратор проекту «Музей відкрито на ремонт» Українського кризового медіа-центру Леонід Марущак, меценат Дмитро Піркл, а також генеральний директор Донецького обласного краєзнавчого музею Світлана Глушко.

  Довідково

  «Міжнародні інвестиції в Україну з кінця ХІХ – початку ХХ століття. Частина друга: Франція» – це дослідження маловідомої теми зв’язків України з державами Європи та всього світу кінця ХІХ – початку ХХ сторіччя, яке руйнує міф про радянську індустріалізацію України. Перша частина проекту була присвячена бельгійським інвестиціям в Україну кінця ХІХ – початку ХХ століття і влітку 2016 року широко презентована у Донецькій і Луганській областях. Друга частина розповідає про взаємини із Францією, а третя частина включатиме історію взаємовідносин з іншими країнами Європи та Америки. Дослідження представлене у форматі 20-ти інформаційних плакатів-колажів із документів, акцій, облігацій та фотографій, оригінали яких зберігаються в Дніпропетровському національному історичному музеї імені Дмитра Яворницького. Виставку представляє Донецький обласний краєзнавчий музей у рамках проекту Українського кризового медіа-центру «Музей відкрито на ремонт». Після Краматорська виставка вирушить у тур музеями східних міст України за підтримки Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе: Європейські інвестиції заклали індустріальну потужність Сходу України