• In English
  • Олександр Ярема: Модель децентралізації молодіжної політики сприятиме ефективному включенню молодих людей до процесу прийняття рішень
    Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 21 грудня 2017 року о 17:15

    Впровадження ефективної молодіжної політики в Україні в умовах децентралізації можливе лише за умови об’єднання зусиль та координації діяльності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та молоді. На цьому наголосив заступник Міністра молоді та спорту  Олександр Ярема під час презентації моделі децентралізації молодіжної політики на засіданні колегії Мінмолодьспорту 21 грудня.

    “Саме запровадження такої моделі дасть можливість збалансувати співвідношення громадянського суспільства і влади. Дасть можливість побудувати ефективний механізм взаємодії між секторами. І головне, для чого це робиться — для того, щоб молодь, незалежно від місця проживання, чи в столиці, чи на рівні місцевої громади, мала доступ до якісної інформації, та послуг, мала можливість розвиватися динамічно”, - підкреслив посадовець.

    Він також зауважив, що дана модель формує новий підхід організації діяльності – від "роботи з молоддю" до "молодіжної участі". Окрім того, провідне значення має  збалансоване співвідношення прийнятих рішень на різних рівнях — від національного до місцевого, враховуючи специфіку кожного з регіонів: “Пропонується структурно-функціональна модель реалізації молодіжної політики на рівні ОТГ, яка враховує міжсекторальну взаємодію та координацію зусиль усіх заінтересованих сторін. Тобто в собі вона концентрує і питання освіти, і питання зайнятості, і питання соціального захисту, культури, охорони здоров'я”.

    За словами Олександра Яреми, основним кроком, що підтвердить спроможність громади ефективно реалізувати молодіжну політику, є створення молодіжних центрів  (молодіжного простору), що мають зосереджувати необхідні для молоді послуги, можливості проведення вільного часу та всебічного розвитку. Він відзначив, що чемпіоном у цій галузі є Донецька область, де протягом року створено 85 молодіжних центрів.

    На сьогодні сформована законодавча база для того, щоб розвивати молодіжну інфраструктуру в усіх районах України. Зокрема, Урядом затверджено Типові положення  про молодіжні центри та про експертні ради для молодіжних центрів. Верховна Рада України,  прийнявши зміни до Бюджетного  Кодексу,  відкрила можливість фінансування молодіжних центрів.

    Заступник Міністра відзначив, що ключовим напрямком роботи Міністерства наступного року є забезпечення умов молодіжної участі, молодіжного контролінгу на різних рівнях.