• In English
 • Інспектори Держгеокадастру Миколаївщини нарахували понад 2 млн грн шкоди за порушення вимог земельного законодавства

  З початку 2018 року державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області розглянули 104 звернення фізичних та юридичних осіб, організували та здійснили 723 заходи державного контролю за використанням та охороною земель, дотриманням вимог законодавства України про охорону земель і моніторинг ґрунтів. В результаті проведених заходів державні інспектори виявили 361 випадок порушення вимог земельного законодавства, внаслідок чого склали 208 протоколів про адміністративне правопорушення, видали 210 приписів, винесли 203 постанови про накладання адміністративного стягнення на суму 35 972 гривні. На сьогодні порушниками сплачено 33 572 гривні.

  За цей період фахівцями Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області нараховано розмір шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару, ґрунту) без спеціального дозволу по 154 випадках на суму 2 039 620,43 гривні. На сьогодні порушниками сплачено шкоду у добровільному порядку по 121 випадку на суму 1 266 660,24 гривні.

  Матеріали проведених заходів передаються до органів прокуратури для вжиття заходів прокурорського реагування та до правоохоронних органів з метою реєстрації відповідних кримінальних проваджень і встановлення осіб правопорушників, інформація щодо яких на тепер відсутня.

  Довідково

  Відповідно до статті 2 Закону України „Про державний контроль за використанням та охороною земель”, основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є:

  забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;

  забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;

  запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їхнього усунення;

  забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони й використання земель, запобігання забрудненню земель і зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного й тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.

  запобігання порушенням законодавства України у сфері використання й охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їхнього усунення;

  забезпечення додержання власниками землі й землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель і зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного й тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.