• In English
 • Ігор Насалик обговорив з керівниками облгазів проблемні питання газопостачання

  13 грудня у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості відбулась робоча нарада під головуванням Міністра Ігоря Насалика за участі представників НКРЕКП, НАК «Нафтогаз України», керівників обласних газопостачальних організацій.

  Ігор Насалик зазначив, що внаслідок неврегульованості низки питань газопостачання, зокрема застосування коефіцієнта нарахувань у зв’язку з приведенням обліку газу до стандартних умов, встановлення індивідуальних лічильників газу, викликає численні нарікання та звернення громадян. Ці питання потребують опрацювання за участю постачальників газу та НКРЕКП для приведення у відповідність до чинного законодавства. НКРЕКП прийняла індивідуальні постанови по кожному облгазу про заборону приведення об'ємів газу до стандартних умов при здійсненні комерційних розрахунків.

  Міністр зупинився окремо на питаннях норм споживання газу. З цього приводу повідомив, що Міненерговугілля підготувало проект постанови «Деякі питання споживання природного газу побутовими споживачами» щодо обгрунтованих норм споживання газу.

  Ігор Насалик також зазначив про необхідність прискорення впровадження повноцінного ринку газу. «Ринок буде тоді, коли буде багато пропозицій з постачання газу», - наголосив Міністр. Також зазначив про необхідність проведення системної роз’яснювальної роботи щодо якості газу.

  Учасники наради обговорили питання встановлення газових лічильників, покладання спеціальних обов’язків про постачання газу підприємствам теплокомуненерго, взаєморозрахунків між постачальниками та споживачами, встановлення економічно обгрунтованих тарифів, збереження кадрового потенціалу газопостачальних компаній тощо.

  За підсумками наради домовилися підготувати протокольне рішення та спрямувати пропозиції Уряду у найкоротший термін.