• In English
 • На Київщині відбулись масштабні навчання МВС
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 13 грудня 2018 року о 17:55

  На Київщині завершилися масштабні тактито-спеціальні навчання органів системи МВС. Вони тривали чотири дні, а участь у них взяли близько 1200 правоохоронців з усіх регіонів України.

  Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков наголосив, що такі навчання дозволяють напрацьовувати компетентність у найскладніших ситуаціях.

  «Сьогодні ми підбиваємо підсумки чотириденних навчань цілим рядом тактичних вправ, в тому числі епізоду, коли на 102 телефонує людина і повідомляє про захоплення заручників. І як покроково наші підрозділи справляються з цією ситуацією. Нам дуже важливі компетентні дії кожного підрозділу: поліції, ДСНС, Національної гвардії. Нам не потрібні лозунги. Нам потрібні чіткі, злагоджені дії в складних ситуаціях», - наголосив Міністр внутрішніх справ.

  Арсен Аваков зазначив, що в навчаннях брали участь нові підрозділи, які виховала Україна за ці чотири роки.

  «В кожній області України є спецпризначенці високого рівня, які готові виконувати будь-які складні задачі, починаючи від ситуації зі захопленням заручників і закінчуючи прямим протистоянням з рецидивістами. Сьогодні ми також бачили залучені сили ДСНС», - наголосив Міністр.

  Перший заступник Міністра внутрішніх справ Сергій Яровий зазначив, що правоохоронці постійно стикаються з нетиповими ситуаціями, коли звичайні мітинги та акції перетворюють на поле політичної битви.

  «Ми живемо у світі гібридних загроз, проти нас ведуть підступну війну. Тому всі наші підрозділи вчаться працювати у нових, складних, непередбачуваних умовах. Такі навчання – це чудовий спосіб для всіх підрозділів, структур і відділів забезпечити публічну безпеку. Саме аналіз роботи у нових та нетипових ситуаціях став передумовою проведення масштабних тактико-спеціальних навчань структур МВС», - сказав Сергій Яровий.

  Він розповів, що протягом 4 днів понад 1000 фахівці органів системи МВС з усіх регіонів України у польових умовах відпрацьовували типові кризові ситуації̈, їх поєднання, працювали у оперативних штабах та ситуаційних центрах.

  Новацією цих навчань стало залучення до роботи фахівців із медіакомунікацій, які паралельно відпрацьовували комунікаційну компоненту. З усіх учасників ми сформували 4 оперативні штаби. Загальна координація здійснювалась з Центрального пункту управління силами і засобами, до складу якого входили представники державних органів системи МВС.

  Штаби очолювали спочатку заступники ГУНП, а згодом і начальники Головних управлінь Національної поліції в областях.

  Кожні три години відбувалась заміна керівників, таким чином кожен з учасників навчань спробував себе в якості керівника оперативного штабу.Регламентом змагань передбачались наступні елементи:

  • командне подолання смуги перешкод;
  • стрільба з фізичними навантаженнями;
  • орієнтування на місцевості;
  • тактична медицина;
  • подолання мінно-вибухових перешкод.

  По закінченню навчань Арсен Аваков нагородив підрозділи, які вибороли перемогу, кубками та цінними подарунками.