• In English
 • Ігор Гоцул взяв участь у засіданнях Єврокомітету з питань ВАДА та Моніторингової групи Антидопінгової конвенції Ради Європи
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 08 травня 2018 року о 12:54

  Українська делегація на чолі із першим заступником Міністра молоді та спорту  Ігорем Гоцулом взяла участь у 42-му засіданні Європейського комітету з питань ВАДА (САНАМА) та 48-му засіданні Моніторингової групи Антидопінгової конвенції Ради Європи (T-DO), що відбулися на початку травня в Страсбурзі (Франція).

  Серед українських делегатів також були присутні  начальник відділу зовнішніх зв’язків та інформації Олена Вихватенко та начальник організаційного відділу Ольга Ющенко Національного антидопінгового центру.

  Засідання САНАМА проводилося з метою аналізу та консолідації думок країн-учасниць стосовно питань, які будуть розглядатися на черговому засіданні Виконавчого комітету ВАДА, що відбудеться 16-17 травня 2018 року в Монреалі, Канада. Зокрема, це питання відповідності та невідповідності   діяльності  низки країн кодексу ВАДА, механізм взаємодії з такими країнами та способи впливу на унормування їх роботи.

  Учасники Моніторингової групи розглянули та обговорили основну стратегію діяльності на 2018-2020 роки, а також можливість внесення змін до Антидопінгової конвенції Ради Європи та безпосередньо в процес моніторингу її виконання.

  Особливу увагу на засіданнях було приділено питанню збереження та захисту особистих даних спортсменів, стандартизації здійснення розвідувальної діяльності й налагодженню роботи відповідних департаментів всередині національних антидопінгових центрів. Наразі така робота здійснюється і в НАЦ України.

  Ігор Гоцул  поділився з міжнародними експертами останніми досягненнями України в сфері боротьби з допінгом, зокрема  щодо вдосконалення вітчизняного антидопінгового законодавства та приведення його у відповідність до вимог Всесвітнього антидопінгового кодексу та Антидопінгової конвенції РЄ.

  Слід відзначити, що Україна три роки поспіль є постійним учасником  засідань САНАМА та Т-DO, і в результаті  систематичної цілеспрямованої ґрунтовної роботи Мінмолодьспорту вдалося суттєво змінити ставлення міжнародного спортивного та фахового товариства до сприйняття нашої держави через призму боротьби з допінгом.

  Якщо раніше ми сприймалися як країна, що має низку проблем, пов'язаних з допінгом і дуже слабка інституційно в організації цієї боротьби, то сьогодні  світова антидопінгова спільнота  сприймає нашу державу як повноцінного партнера, який здійснює реальну боротьбу,  розвиває  власну національну антидопінгову систему та займає принципову позицію  нетерпимості до маніпуляцій в спорті.