• In English
 • Громади будуть отримувати якісні та доступні культурні послуги, – Ростислав Карандєєв
  Міністерство культури та інформаційної політики України, опубліковано 22 листопада 2023 року о 16:29

  Сьогодні, 22 листопада 2023 року, Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому розроблений Міністерством культури та інформаційної політики проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» щодо соціальних нормативів у сфері культури». Ним передбачено розмежування культурних та соціальних закладів і послуг.

  «Ці зміни до законодавства сприятимуть виконанню завдань децентралізації – громади отримуватимуть якісні культурні послуги. Крім того, послуги стануть доступнішими», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. 

  Водночас закон визначає чіткий перелік державних соціальних нормативів у сфері культури, а також встановлює мінімальні стандарти забезпечення населення культурними послугами. Відтепер вони відповідатимуть вимогам Закону України «Про культуру». 

  Крім того, у законопроекті виокремили сферу культури, заклади культури та культурні послуги, які в чинному Законі України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» належать до соціально-культурних.