• In English
 • Глава Уряду про викорінення контрабанди: Боротьба надскладна, але її результат легко перевірити – через державний бюджет
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 29 серпня 2018 року о 11:30

  Започаткована Урядом України кампанія «Україна без контрабанди», що об’єднує зусилля різних відомств, відповідальних за встановлення прозорості на державному кордоні, проходить непросто, але її результат можна побачити в надходженнях державного бюджету. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

  В рамках засідання в.о. Голови Державної фіскальної служби Мирослав Продан представив проміжні результати антиконтрабандної діяльності. Так, за даними ДФС, зростання митних платежів лише за два місяці поточного року – з червня по серпень – зросли на 12,6 млрд грн порівняно з аналогічним періодом минулого року. А загалом з початку року всі платежі по лінії ДФС зросли на понад 50 млрд грн.

  «Я дякую за те, що ми об’єдналися і почали боротьбу, - сказав Володимир Гройсман. - Боротьба надскладна. Проти нас використовують різну площину – і публічну, і непублічну. Клани, які контролюють контрабанду, володіють мільярдами, направляють ці мільярди проти нас. Ворогів стає все більше. Але це не особисті вороги, а вороги держави. Тож потрібно продовжувати роботу».

  Він наголосив, що наразі потрібна всебічна підтримка боротьби – і з боку громадськості, і з боку підприємців, які працюють за законом.

  «Чи не вперше ми реально почали закручувати гайки (шахраям). Це справа держави й честі. Ресурси, які будуть надходити від ліквідації схем, кожна гривня буде віддана освітянам, лікарям, війську, буде інвестуватися в енергоефективність, в дороги, в якість життя. І тут не треба піддаватися на провокації», - зазначив Глава Уряду.

  Він наголосив, що щоденні обсяги виводу платежів з тіні перевищують сотні мільйонів гривень.

  "Треба вірити в те, що навіть невелика група людей здатна на великі зміни. І ми не можемо допустити, аби хтось зруйнував нашу боротьбу з сірим імпортом і контрабандою. Нашу країну через різні схеми грабують. Бути причетним до цього (пограбування) - аморально", - сказав Глава Уряду.

  Він повідомив, що наразі ДФС та Міністерство фінансів працюють над програмою подальшого удосконалення роботи митниці і фіскальної служби в цілому. І ці зміни, які неодмінно будуть запроваджені, стануть не "фейковими", а справжніми, впевнений Прем'єр-міністр.

  Глава Уряду про викорінення контрабанди: Боротьба надскладна, але її результат легко перевірити – через державний бюджет