• In English
 • Фіскальні стимули для інвесторів індустріальних парків – аргумент на користь українських громад, – Олексій Чернишов
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 22 грудня 2021 року о 10:29

  Законопроекти щодо фіскальних стимулів, які минулого тижня у першому читанні ухвалила Верховна Рада України, стануть позитивним «аргументом» для пожвавлення залучення зовнішніх та внутрішніх інвестицій. Про це у своїй колонці для видання НВ зазначив Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

  «Завдяки комплексу фіскальних стимулів, які доповнюють прийняті раніше інституційні, інфраструктурні та економічні інструменти розвитку індустріальних парків, інвестори матимуть підтримку з боку держави вже на етапі створення бізнесу. Адже найважче — зробити перші кроки. Оновлене законодавство істотно знижує для підприємця ризики, а ще — час і витрати на «старт» інвестиційного проекту. Тож розраховуємо на подальшу підтримку народними депутатами цих законопроектів у цілому», — підкреслив Олексій Чернишов.

  Зазначимо, минулого тижня Верховна Рада прийняла у першому читанні два законопроекти – №5688 та №5689, що передбачають фіскальні стимули для учасників індустріальних парків. Документами, зокрема, передбачено звільнення від ПДВ та мита на ввезення нового обладнання. Йдеться про устаткування, яке планують використовувати учасники індустріальних парків на відповідній території. Також у законопроектах передбачено звільнення підприємців від податку на прибуток протягом 10 років при умові його реінвестування.

  Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що мережа з 25-ти індустріальних парків в Україні створить понад 50 тисяч робочих місць.