• In English
 • Фахівці з питань доступу до публічної інформації обговорили актуальні питання у відповідній сфері
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 04 квітня 2019 року о 19:54

  У Будинку Уряду відбувся семінар  щодо забезпечення належного рівня доступу до публічної інформації центральними органами виконавчої влади. Захід, організований Центром «Ейдос» та Департаментом інформації та комунікації з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, зібрав велику кількість фахівців відповідної сфери.

  Семінар пройшов у жвавій дискусії, під час якої обговорювалися актуальні проблеми, ділилися напрацюваннями та досвідом.

  Співзасновниця Українського інституту з прав людини Ірина Кушнір розповіла про останні  новини судової практики в сфері права на  доступ до публічної інформації. Зокрема, обговорили порушення строків і те, що надання доступу не усуває порушення. Також піднімались питання опису інформації, яка запитується, необхідності аргументів при відмові в доступі інформації, яка віднесена до державної таємниці тощо.

  «Доступ до публічної інформації – це фундаментальне право особи. Це право, яке  дала нам Конституція», - підсумувала Ірина Кушнір.

  Виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини  Олександр Павліченко, крім питань, які стосуються колізії законодавства щодо деяких питань доступу та надання вразливої інформації, підняв питання доцільності створення в Україні офісу інформаційного комісара. Він підкреслив, що такі офіси працюють як великі юридичні групи, які судяться з тими, хто не надає інформацію. «В Україні це питання стає все більш і більш гострим. Створення офісу чи інституту - це на сьогоднішній день є тим викликом, який ми маємо реалізувати», - зазначив він  і додав, що, звичайно, це питання не одного дня, адже потребує змін до Конституції. Підтримала створення такого органу і експерт  ПРООН з питань доступу Тетяна Олексіюк. Вона переконана, що такий орган, який володітиме потужним експертним ресурсом, міг би «задавати стандарти в зазначеній сфері».  

  Керівник Головного департаменту забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України Світлана Кондзеля поділилася власним досвідом. Вона зазначила, що сьогодні доводиться працювати зовсім в інших умовах, аніж тоді, коли приймався Закон України «Про доступ до публічної інформації». За її словами, працюючи з запитами, потрібно враховувати нові реалії, зокрема, пов’язані з агресією на сході країни. Вона зазначила, що підтримає всі пропозиції, напрацювання для удосконалення процедури   доступу до публічної інформації.

  У свою чергу заступник директора департаменту - начальник відділу права на звернення та отримання інформації Департаменту моніторингу інформаційних прав Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Олексій Кабанов наголосив, що розвиток Інтернет-технологій вимагає широкого використання інформації в електронних форматах. За його словами, на сьогодні переважна кількість запитувачів віддають перевагу електронним запитам, а не паперовим.

  Фахівці з питань доступу до публічної інформації обговорили актуальні питання у відповідній сфері Фахівці з питань доступу до публічної інформації обговорили актуальні питання у відповідній сфері Фахівці з питань доступу до публічної інформації обговорили актуальні питання у відповідній сфері Фахівці з питань доступу до публічної інформації обговорили актуальні питання у відповідній сфері Фахівці з питань доступу до публічної інформації обговорили актуальні питання у відповідній сфері Фахівці з питань доступу до публічної інформації обговорили актуальні питання у відповідній сфері