• In English
 • Енергоефективність у промисловому секторі - один з інструментів не лише декарбонізації економіки, а й підвищення її конкурентоздатності

  Енергоефективність у промисловому секторі - один з інструментів не лише декарбонізації економіки, а й підвищення її конкурентоздатності. На цьому наголосив в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура під час виступу на круглому столі, ініційованому УСПП «Енергоефективність у промисловості в контексті сталого розвитку».

  Підписавши Паризьку угоду, Україна обрала курс на розвиток низьковуглецевої економіки.

  У той же час країни ЄС взяли на себе підвищені зобов’язання із виконання Паризької угоди. Ціль "EU Green Deal" - досягти кліматично нейтрального континенту до 2050 року. Серед інструментів - введення податку на імпорт тих товарів, які матимуть значний вуглецевий слід (СВАМ).

  Тож Україна стоїть перед викликом перетворити власні ризики на переваги.

  Костянтин Гура навів вагомі причини для нагальних зрушень у сфері енергоефективності в промисловості:

  енергоємність ВВП в Україні у 2019 році була у 2,5 раза вище, ніж в Польщі, та у 3,3 раза вище, ніж у Німеччині;

  на промисловість припадає третина усього енергоспоживання в країні;

  у 2018 році втрати енергії через низьку енергоефективність підприємств коштували Україні близько 1,5 млрд доларів.

  Тому Держенергоефективності разом з Міненерго ініціювало запровадження інструменту реінвестицій коштів з податку за викиди СО2 на фінансування енергоефективних проектів на промислових підприємствах - Фонду декарбонізації. Відповідний законопроект зареєстровано у Верховній Раді України. Детальніше про це розповіла начальник управління низьковуглецевого розвитку Держенергоефективності Тамара Буренко.

  Агентство також тісно співпрацює із GIZ: діють Мережі енергоефективних підприємств, запроваджено навчання енергоаудиторів, випущено практичний посібник з енергоаудиту тощо.

  Крім цього, минулого року партнер Держенергоефективності – UNIDO разом із Укргазбанком запровадили фонд гарантування позик для впровадження енергоменеджменту в промисловості. За умовами програми підприємства можуть брати кредити без застави на впровадження систем енергоменеджменту або модернізацію.

  Більше читайте на сайті Держенергоефективності.