• In English
 • Ефективне управління державними фінансами – один із ключових пріоритетів роботи нашого Міністерства, - Сергій Марченко
  Міністерство фінансів України, опубліковано 17 липня 2020 року о 17:02


  16 липня Міністр фінансів Сергій Марченко провів зустріч з делегацією Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ GmbH та Представництва ЄС в Україні.

  В рамках проекту сторони обговорили механізми покращення ефективного управління державними фінансами та етапи подальшої співпраці.

  «Міністерство фінансів висловлює надзвичайну подяку за підтримку в реалізації реформ, спрямованих на вдосконалення системи управління державними фінансами та процесу децентралізації в Україні. Ми щодня працюємо заради їхнього втілення. Ефективне управління державними фінансами – один із ключових пріоритетів нашої роботи»,- зазначив Міністр фінансів Сергій Марченко під час звернення до директора програми «Ефективне державне врядування» Томаса Майєра, заступника директора Програми «U-LEAD з Європою Андрея Хорвата, координатора сектору з децентралізації Представництва ЄС в Україні Фредеріка Коена та радника з політичних питань Управління державними фінансами Представництва ЄС в Україні Александри Яновської.

  На даний момент проект включає 4 напрями, в кожному з яких окреслені відповідні заходи:

  1. Інституційна спроможність щодо управління кадрами та комунікації.

  2. Передумови для реалізації стандартів ЄС та міжнародних податкових стандартів.

  3. Розвиток державних інформаційних систем та ресурсів, які забезпечують прозорість системи управління державними фінансами, зокрема єдиного веб-порталу використання публічних коштів та інших систем у адмініструванні державної установи «Відкриті публічні фінанси».

  4. Значення та повноваження відповідних учасників у сфері державного фінансового контролю та розбудова діалогу у сфері фінансового нагляду.

  Результатами впровадження цих напрямів повинні стати: зміцнення інституційних спроможностей - управління персоналом та комунікації; посилення передумов для впровадження міжнародних стандартів та стандартів ЄС у сфері оподаткування; зміцнення цифрових та правових передумов для зростання охоплення ініціативами прозорості; розроблення рекомендацій щодо значення та повноважень Рахункової палати та Держаудитслужби (Офісу фінансового контролю).