• In English
 • Міністр оборони: У відповідь на російські навчання “Кавказ-2020” нами готуються стратегічні КШН “Об’єднані зусилля-2020”
  Міністерство оборони України, опубліковано 17 липня 2020 року о 16:58

  У відповідь на російські навчання «Кавказ-2020» Міноборони та ЗСУ готують стратегічні КШН «Об’єднані зусилля-2020», - повідомив Міністр оборони України Андрій Таран сьогодні, 17 липня, в рамках «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді України.

  «На даний час ознак безпосередньої підготовки до активних бойових дій російських окупаційних військ поблизу адміністративної межі Херсонської області з тимчасово окупованою Автономною Республікою Крим не виявлено. На півострові не фіксуються дії зі створення ударних угрупувань. Разом з тим, пам’ятаючи по непередбачуваність рішень воєнно-політичного керівництва ЗС РФ, Збройні Сили України здійснюють певні заходи для запобігання і надання відповідної відсічі можливим діям з боку ЗС РФ», – наголосив Андрій Таран.

  «Ми посилили ведення розвідки, здійснюються заходи з ротації військ, організовано тісну взаємодію з Національною гвардією, Національною поліцією, СБУ, Державною прикордонною службою. Військові частини та підрозділи, які виконують завдання у складі операції Об’єднаних сил та вздовж адміністративного кордону Автономної Республіки Крим готові до адекватного реагування на існуючі виклики та загрози вздовж державного кордону України. На теперішній час обстановка в районі виконання завдань угруповання військ Оперативного командування «Південь» контрольована», – зазначив Міністр оборони.

  На даний момент Російська Федерація не готує ударних угруповань, але Збройні Сили України здійснюють заходи з недопущення дестабілізації. Зокрема, масштабні навчання та бойові стрільби: проходить вдосконалення інженерних загороджень, системи відеоспостереження, дій Військово-Морських Сил, Сил спеціальних операцій.

  Андрій Таран також підкреслив, що оборонне відомство відслідковувало повідомлення у засобах масової інформації про російські навчання “Кавказ-2020”.

  Він повідомив, що  керівництвом Міноборони та ЗС України планується в цей же час, в останню декаду вересня, проведення стратегічного командно-штабного навчання “Об’єднані зусилля-2020”.

  «Нами планується перевірити спроможність Генерального штабу діяти відповідно до стандартів НАТО, здатність організовувати взаємодію з пунктами управління Збройних сил країн-членів НАТО», - розповів Міністр оборони.

  В рамках цих навчань на південних полігонах України буде проведено бойові стрільби зенітно-ракетних комплексів, авіації Повітряних Сил, певних підрозділів та частин Сухопутних військ, інших військових формувань.

  «Ми очікуємо, що представники країн-членів НАТО зможуть взяти участь у цих навчаннях. Ця асиметрична відповідь покаже готовність Збройних Сил України до гідної відсічі будь-яким спробам з боку РФ загострити ситуацію або почати масштабні бойові дії», – підкреслив Міністр оборони України Андрій Таран.