«Доступні кредити 5-7-9%»: підприємці отримали 9906 кредитів на 31,5 млрд грн від початку року

Міністерство економіки України, опубліковано 12 травня 2025 року о 16:19

З початку 2025 року бізнес отримав 9906 пільгових кредитів за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» на загальну суму 31,5 млрд гривень. Від старту програми у лютому 2020 року бізнес залучив понад 114,4 тисячі кредитів на суму 397,6 млрд гривень. Минулого тижня українські підприємці отримали 539 пільгових кредитів на 1,4 млрд гривень.

«Цьогоріч у держбюджеті передбачено 18 млрд грн для компенсації відсоткових ставок за кредитами, які отримує бізнес в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%». Ці кошти держава поступово виділяє на покриття різниці між ринковими процентними ставками та зниженими ставками, за якими можуть кредитуватись підприємства, що працюють у реальному секторі економіки. Переважна більшість пільгових кредитів спрямовується на інвестиційні цілі, розвиток переробки, підтримку посівної та кредитування підприємств в регіонах із високим воєнним ризиком», — зазначив заступник Міністра економіки України Андрій Телюпа.

Від початку року в межах програми бізнес отримав:

  • 7,7 млрд грн — інвестиційні кредити;
  • 7,0 млрд грн — на кредитування в зоні високого воєнного ризику;
  • 5,9 млрд грн — на переробку;
  • 5,0 млрд грн — на підтримку посівної;
  • 4,9 млрд грн — на поповнення обігових коштів.

Найчастіше кредитуються підприємства, що працюють у переробній промисловості, у сільському господарстві, у сфері гуртової та роздрібної торгівлі.

Серед регіонів лідерами за сумами укладених кредитних договорів є Львівська, Дніпропетровська, Київська, Одеська, Харківська, Вінницька, Полтавська області та м. Київ.

На сьогодні участь у програмі беруть 46 банків, найбільшу кількість кредитів від початку дії програми видали «Приватбанк» (52,9 тис.), «Ощадбанк» (17,5 тис.) та «Укргазбанк» (6,2 тис.).

Довідково

Програма «Доступні кредити 5-7-9%» є складовою політики розвитку українських виробників «Зроблено в Україні» і спрямована на стимулювання мікро-, малого та середнього бізнесу через здешевлення кредитних ресурсів за рахунок державних компенсацій або державних гарантій.

Програма реалізується через Фонд розвитку підприємництва та уповноважені банки. Деталі та умови участі – на сайті.