• In English
  • Освіта для успішної країни

    Люди – найбільша цінність країни. Успіх жодної держави неможливий без інвестицій у розвиток людського капіталу, а саме в освіту, навички та науку.

    Якісна, доступна та безпечна освіта українців є запорукою майбутнього зростання та розвитку держави.

    Війна додала нові виклики у сфері освіти. Насамперед – це питання повернення до офлайн навчання.

    Першочергове завдання зараз – зробити освіту для українських дітей максимально безпечною. Одночасно з цим Україна потребує нової якості освіти на всіх рівнях: від дитячого садочку до університетів.

    Початок реалізації проєктів швидкого відновлення показав високу потребу у виробничих спеціальностях. Для цього Уряд планує кардинально трансформувати профтехосвіту, зокрема, створити оптимальну мережу закладів з оновленим змістом відповідно до потреб ринку.

    Результатом фундаментальних змін у галузі освіти має стати збереження та розвиток людського капіталу, створення модернізованого та безпечного освітнього простору, конкурентоздатність українців на ринку праці, успішне відновлення та розвиток країни в післявоєнний період. Ми хочемо підготувати нове покоління українців, які досягатимуть успіху в сучасному світі та змінюватимуть нашу країну.

    1. Безпека освіти

    Важливим завданням у сфері освіти залишається створення мережі безпечних укриттів для всіх освітніх закладів, аби перейти від онлайн до офлайн навчання. Це передбачає як будівництво нових укриттів, так і покращення умов у вже наявних. Мова також іде про посилення безпеки освітніх просторів завдяки встановленню тривожних кнопок та розширенню охорони шкіл. Уже найближчим часом 500 поліцейських почнуть нести службу в закладах освіти. Вони забезпечать охорону правопорядку, взаємодію з адміністраціями шкіл, пропускний режим.

    2. Продовження реформи Нової української школи

    Оновлений сучасний освітній простір НУШ забезпечує рівні, справедливі та безпечні умови для якісного навчання. Усі педагоги готові реалізовувати ідеї НУШ, мають необхідну фінансову мотивацію та підготовку. Продовжиться розробка нового змісту профільної середньої освіти, а також забезпечення вчителів та учнів сучасними гаджетами, а закупівля нових шкільних автобусів сприятиме доступності освіти для кожного українця в усіх регіонах.

    3. Професійно-технічна освіта

    Мережа професійних і фахових коледжів повинна бути ефективною та мати сучасну інфраструктуру. Важливим елементом змін стане першочергова орієнтація таких закладів на потреби ринку, а також розвиток ефективного партнерства з бізнесом. Заплановано створення не менше 100 нових навчально-практичних центрів на конкурсній основі. 

    4. Англійська мова

    Україна відкрита для світу. Паралельно з інтеграцією України в ЄС посилюємо співпрацю з міжнародною спільнотою. Разом з цим зростає потреба в людях зі знанням англійської мови. Її вивчення має стати більш доступним для українців. Держава пропонує закріпити статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні. Це потребуватиме збільшення можливостей для її вивчення на всіх рівнях. Готується запровадження державних програм підтримки вивчення англійської мови для дорослих.

    5. Зміна підходів до бюджетного фінансування вищої освіти

    Держава визначає пріоритетні спеціальності, потребу в яких може прогнозувати, і щодо яких готова гарантувати випускникам перше робоче місце в державному або приватному секторі. Для здобуття вищої освіти за іншими спеціальностями впроваджується фінансування здобуття освіти через гранти, які розподіляються відповідно до досягнень здобувачів і можуть бути використані як інструмент співфінансування паралельно з пільговими кредитами, соціальними грантами, грантами майбутнім офіцерам запасу. Державне замовлення буде формуватися на базі прогнозу ринку праці.