• In English
  • Український щит

    Безпека та оборона є пріоритетом держави та роботи Уряду під час повномасштабної війни. Цей напрямок залишиться пріоритетним і після нашої перемоги. Україна вже зараз будує нову армію та переосмислює стандарти безпеки в цивільному житті.

    Першочергове завдання зараз – це повністю забезпечити армію всім необхідним. У 2024 році, як і у 2023-му, Уряд буде направляти всі податки громадян та бізнесу з державного бюджету на фінансування Сил безпеки та оборони.

    Водночас продовжиться перехід нашої армії на стандарти НАТО, розбудова нового військово-промислового комплексу. Приватний бізнес стане повноцінним партнером держави у створенні модернізованого ВПК.

    Уряд також активізує програми, які пов’язані з цивільною безпекою. Зокрема, це стосується гуманітарного розмінування, створення мережі якісних укриттів, безпеки у публічних просторах.

    1. Гуманітарне розмінування

    Сьогодні Україна стала однією з найбільш забруднених мінами та снарядами країн у світі. Мета Уряду зробити так, аби розмінування наших територій зайняло роки, а не десятиліття. Для цього Україна будує міжнародну коаліцію з розмінування. Уряд створює повноцінний ринок послуг із розмінування, що посилить спроможності державних підрозділів розмінування шляхом збільшення їх чисельності та оснащення сучасною технікою і обладнанням. Серед ключових першочергових кроків – це запуск компенсації з державного бюджету за проведене гуманітарне розмінування земель, у тому числі земель сільськогосподарського призначення.

    2. Розвиток військово-промислового комплексу

    Уже зараз Україна активно нарощує виробництво боєприпасів, зброї та техніки. Приватний бізнес стає повноцінним партнером держави у розбудові нового ВПК. Держава інвестує у новітні технології та зразки озброєння. Одним із ключових акцентів залишається розвиток вітчизняного виробництва БПЛА. У межах розвитку ВПК передбачається, що до 70% оборонного замовлення піде на українських виробників. Перехід на довгострокові (3-річні) контракти закупівлі оборонної продукції дозволить краще планувати цикли виробництва та інвестувати у нові розробки. Середньострокова мета зробити так, аби понад 50% потреб у боєприпасах і техніці для Сил безпеки та оборони були забезпечені за рахунок власного виробництва.

    3. Завершення переходу на стандарти НАТО

    Українська армія вже воює зброєю країн-членів Альянсу та використовує стандарти НАТО. Водночас відбувається перехід на стандарти Альянсу в усіх аспектах: від техніки та зброї до планування й аналізу. Україна презентувала оновлену Річну національну програму (РНП), що є планом реформ нашої держави на шляху до членства в НАТО. Виконання відповідної програми сприятиме посиленню ефективності, прозорості та підзвітності в секторі безпеки та оборони.

    4. Мережа якісних укриттів

    Для безпеки українських громадян Уряд та місцева влада планують подальше розширення й облаштування укриттів. Комфортні та безпечні укриття мають бути створені у домівках, публічних просторах, школах, лікарнях. Уже в найближчій перспективі населення нашої держави має бути на 70% забезпечене укриттями в зоні пішої доступності.

    5. Посилення заходів безпеки у публічному просторі

    У відповідь на російську повномасштабну агресію Україна потребує посилення заходів безпеки у цивільному житті. Для цього планується запровадження додаткових заходів безпеки в публічних місцях: рамки, відеокамери, тривожні кнопки. росія постійно використовує терор як основний метод для досягнення своїх цілей, що потребує адекватного реагування на ці загрози. Серед першочергових кроків – забезпечення рамок на всіх вокзалах, в ТРЦ та адмінбудівлях.

    6. Встановлення чітких правил щодо обігу зброї

    російська агресія довела, що українці повинні мати власну зброю для захисту своїх домівок та родин. Запланована реалізація реформи обігу зброї, яка сприятиме посиленню безпеки та контролю. Для ефективної реалізації реформи першочергово буде впроваджена відповідна нормативно-правова база.