• In English
 • Дмитро Кулеба закликав учасників Боаоського азійського форуму спільно розвивати торгівлю у трикутнику Західна Європа – Україна – Азія
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 19 квітня 2021 року о 19:43

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба виступив з онлайн-промовою на панельній дискусії «Прискорення торговельних зв’язків в умовах пандемічної ізоляції» Боаоського азійського форуму (The Boao Forum for Asia).

  Дмитро Кулеба зазначив, що у 2020 році економічні потрясіння пандемії COVID-19 завдали міжнародній торгівлі значного удару. Проте саме вона відіграватиме нині ключову роль у відновленні економічного зростання і подоланні наслідків пандемії.

  Міністр заявив, що Україна відкрита до співпраці та інвестицій. За його словами, Україна нині активно вдосконалює інфраструктуру, аби підвищити конкурентоспроможність мультимодальних контейнерних перевезень за маршрутом Азія – Західна Європа – Азія через Україну: «Наша держава залишається стратегічно важливим логістичним хабом між ЄС та Азією».

  Дмитро Кулеба звернув увагу азійських інвесторів на переваги Великої приватизації в Україні та національного проекту Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво», які відкривають великі можливості для інвестицій.

  Міністр нагадав, що Україна відома своїм потужним агропромисловим сектором, і є третім у світі експортером зернових. За його словами, наша держава здатна подвоїти виробничі потужності у цій сфері за умови збільшення інвестицій. Він звернув особливу увагу учасників форуму на український ІТ-експорт, який нині експоненційно зростає, про що вже добре відомо багатьом азійським компаніям.

  Насамкінець Міністр підкреслив, що Україна вітає зусилля азійських країн з лібералізації торгівлі, оскільки надлишковий протекціонізм лише стримує відновлення світової економіки. Натомість всебічне відновлення потребує усунення бар’єрів. Він висловив сподівання на подальший активний розвиток взаємовигідної торговельної співпраці між країнами Азії та Україною.