• In English
 • Торговий представник України обговорив з Генеральним директором СОТ питання 12-ої Конференції міністрів


  19 квітня заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Торговий представник України Тарас Качка зустрівся з Генеральним директором СОТ Нгозі Оконджо-Івеала. Захід відбувся в рамках проведення консультацій щодо підготовки до 12-ої Конференції міністрів СОТ, яка планується на початку грудня в м. Женева, Швейцарська Конфедерація.

  Сторони обговорили широке коло питань, зокрема, щодо поточної діяльності організації, відновлення роботи Апеляційного органу, реформування СОТ, взаємозв'язку торгівлі та захисту навколишнього середовища, активізації співпраці членів з метою забезпечення своєчасного та універсального доступу до вакцин та медичних виробів для боротьби з пандемією COVID-19 тощо.

  Окрему увагу було приділено питанням 12-ої Конференції міністрів.

  Тарас Качка зазначив, що сільське господарство має вирішальне значення для економічного розвитку багатьох членів СОТ і відіграє ключову роль у забезпеченні продовольчої безпеки. Україна, зі своєї сторони, визначає сільське господарство як пріоритетний сектор. Суттєві реформи у галузі сільського господарства, зокрема, в частині внутрішньої підтримки та доступу до ринку повинні залишатися основою успіху 12-ої Конференції міністрів.

  Також він зауважив, що підтримка ініціативи щодо незастосування обмежень на експорт продуктів харчування у разі їх придбання для некомерційних гуманітарних цілей Всесвітньою продовольчою програмою може забезпечити вирішення проблем, пов’язаних з COVID-19, та допомогти подолати голод.

  Також Торговий представник України наголосив на підтримці ініціатив щодо вдосконалення правил торгівлі, особливо в нових сферах, таких як електронна комерція та внутрішнє регулювання послуг.

  Своєю чергою Нгозі Оконджо-Івеала подякувала за незмінну підтримку багатосторонньої торговельної системи та активну і послідовну позицію України в рамках СОТ.