• In English
 • Дмитро Кулеба: Україна налаштована вивести співпрацю українських та туркменських компаній на якісно новий рівень
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 18 вересня 2020 року о 19:15

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба і заступник Голови Кабінету Міністрів, Міністр закордонних справ Туркменістану Рашид Мередов провели переговори у режимі відеозв’язку.

  "Відносини між нашими країнами завжди розвивалися у дружньому та конструктивному ключі. Я хочу, аби темп і тон діалогу зберігалися та розвивалися. Туркменістан займає особливе місце на нашій мапі світу. Ми готові політично та економічно рухатися вперед”, - наголосив Дмитро Кулеба.

  Рашид Мередов запросив українського Міністра відвідати з візитом Ашгабат. Дмитро Кулеба прийняв запрошення та запропонував у рамках візиту провести також зустріч українських і туркменських компаній.

  Глава МЗС Туркменістану позитивно відзначив надскладні високотехнологічні інфраструктурні проекти, які українські компанії успішно реалізували в Туркменістані. Співрозмовники відзначили потребу розвивати цю взаємодію, а також шукати нові галузі взаємовигідної співпраці, зокрема у сфері ІТ. Дмитро Кулеба підкреслив, що Україна налаштована виводити співпрацю українських та туркменських компаній на якісно новий рівень.

  Глави МЗС обговорили подальшу співпрацю та взаємну підтримку ініціатив у рамках міжнародних організацій. Дмитро Кулеба привітав Туркменістан із набуттям статусу спостерігача у СОТ.

  Міністри домовилися якнайшвидше провести засідання Спільної міжурядової українсько-туркменської комісії з питань економічного і культурно-гуманітарного співробітництва.

  Сторони також обговорили кроки, необхідні для відновлення прямого авіасполучення між Україною та Туркменістаном, а також взаємодію морських адміністрацій. Було відзначено важливість розвитку альтернативних транспортних коридорів.

  Міністри наголосили на потребі подальшого заохочення туркменських студентів до навчання в Україні, розвитку медичного туризму та оздоровлення в нашій державі, необхідності активізувати взаємодію у сфері культури.

  Міністри зауважили, що міністерства закордонних справ традиційно виступали локомотивами українсько-туркменських відносин, і так має бути й надалі.

  Під час відеоконференції Дмитро Кулеба і Рашид Мередов підписали Програму співробітництва між Міністерством закордонних справ України і Міністерством закордонних справ Туркменістану на 2020-2021 роки.