• In English
 • МОЗ розпочинає співпрацю з Іспанією у сфері трансплантології
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 18 вересня 2020 року о 20:12

  Сьогодні, 18 вересня, Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зустрівся з послом Іспанії в Україні Сільвією Хосефіною Кортес Мартін. Сторони домовилися про можливість стажування українських фахівців у провідних трансплантологічних центрах Іспанії.

  “Україна потребує змін в організації системи надання послуг з трансплантації органів, у тому числі розбудови кадрового потенціалу та максимально ефективного залучення та використання фінансових ресурсів. Ключовим аспектом розвитку сфери трансплантації є збільшення кількості профільних медичних спеціалістів. Тому ми звертаємось до країн з тривалим та успішним досвідом розвитку сфери трансплантації з проханням допомогти в організації навчання українських лікарів та середнього медичного персоналу”, - зазначив Максим Степанов.

  Очільник МОЗ підкреслив, що розвиток трансплантації є надзвичайно важливим для України, адже щодня приблизно 9 українців помирає через неможливість здійснити трансплантацію на Батьківщині. Насамперед це пов’язано з відсутністю системного підходу до посмертного донорства.

  За словами Максима Степанова, з 2020 року в Україні активно розвивається сфера трансплантації. Потребу в таких операціях МОЗ оцінює приблизно в 5 тисяч операцій на рік. На жаль, в Україні поки що недостатня кількість фахівців з необхідним досвідом проведення операцій з трансплантації органів.