• In English
 • Дмитро Кулеба обговорив із делегацією Конгресу США протидію російській агресії та зміцнення обороноздатності України
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 06 вересня 2021 року о 17:05

  Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів переговори із делегацією Конгресу Сполучених Штатів Америки на чолі з сенатором Ліндсі Гремом, яка перебуває в Україні з робочим візитом.

  Глава української дипломатії підсумував результати успішного візиту Президента України Володимира Зеленського до США та зауважив, що перехід на новий рівень партнерства зі Сполученими Штатами є одним з ключових завдань стратегії зовнішньополітичної діяльності України.

  “Домовленості, досягнуті під час візиту, вивели стратегічне партнерство України та США на якісно новий рівень, насамперед у сфері безпеки, оборони, енергетики, інвестицій, підтримки реформ”, — наголосив Дмитро Кулеба.

  Сенатор Ліндсі Грем зазначив, що підтримка України в протидії російській агресії та проведенні внутрішніх трансформацій залишається одним із питань, яке об'єднує демократів та республіканців.

  “Україна — важливий союзник США у демократичному світі. Підтримуючи Україну, ми захищаємо демократію”, — заявив сенатор.

  Ліндсі Грем запевнив у готовності Конгресу США і надалі підтримувати Україну у справі відновлення її територіальної цілісності, зміцнення обороноздатності, втілення амбітних внутрішніх трансформацій.

  Сторони окремо обговорили загрози Північного потоку — 2 та кроки, які необхідно здійснити, аби не дати Російській Федерації використовувати енергетику як геополітичну зброю.

  Дмитро Кулеба звернув особливу увагу на безпекові виклики в Азово-Чорноморському регіоні, розповів про мілітаризацію РФ тимчасово окупованого Криму, перешкоджання свободі судноплавства в Чорному та Азовському морях.

  “Президент України Володимир Зеленський приділяв пріоритетну увагу саме безпеці в регіоні під час переговорів з американською стороною у ході візиту до США. Росія становить загрозу не лише для нашої держави, але і для безпеки всієї євроатлантичної спільноти. Агресивні дії Росії в Чорному та Азовському морях вимагають рішучої відповіді міжнародної спільноти”, — наголосив Міністр.

  Дмитро Кулеба розповів делегації Конгресу США про грубі порушення прав людини в тимчасово окупованому Криму та чергову хвилю незаконних обшуків і затримань на півострові. Він закликав американських конгресменів сприяти посиленню тиску на Кремль з метою припинення репресій і негайного та безумовного звільнення всіх незаконно утримуваних осіб.

  У складі делегації на чолі з Ліндсі Гремом (республіканець від Південної Кароліни) на зустрічі були присутні сенатори Джон Баррассо (республіканець від Вайомінгу), Бен Сасс (республіканець від Небраски), Томмі Тубервіль (республіканець від Алабами) і конгресмен Вільям Тіммонс (республіканець від Південної Кароліни).