• In English
 • Інтеграція української та європейської енергосистем – один з найважливіших факторів успіху декарбонізації, - Володимир Бондаренко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 06 вересня 2021 року о 17:02

  Державний секретар Міністерства енергетики Володимир Бондаренко разом з Державним секретарем при Федеральному міністерстві економіки і енергетики Німеччини Андреасом Файхтом взяли участь у відкритті онлайн-конференції з питань розвитку енергетичного сектору України, організованій Східним комітетом німецької економіки.

  «На шляху до декарбонізації української економіки та енергетики ключовим інструментом є інтеграція української енергетичної системи до європейської мережі ENTSO-E. Підтримка міжнародних партнерів, а також інвестиційні проекти надзвичайно важливі для нас. Водночас від’єднання від російської енергосистеми та синхронізація з європейською піде на користь не лише Україні. Це дозволить урізноманітнити шляхи постачання енергії, підвищити гнучкість та стійкість енергетичної системи Європи та створити сприятливі умови для подальшого розвитку відновлюваної енергетики», - зазначив Володимир Бондаренко.

  Крім того, декарбонізація українського електроенергетичного сектору є ключовим фактором успіху декарбонізації Східної Європи та реалізації зобов’язань України скоротити викиди.

  «Декарбонізація відкриває можливості для німецьких інвесторів та виробників обладнання для відновлюваної генерації, а саме вітрової, сонячної та гідроенергетичної», - додав Володимир Бондаренко.

  Прогнозується, що частка відновлюваних джерел енергії у 2030 році складатиме 25%. У планах - розвиток високоманеврової генерації, побудова систем управління частотою та обслуговування, розвитку розумних мереж та зменшенні втрат мережі.

  За участю німецьких партнерів в Україні реалізуються два пілотні проекти щодо трансформації двох вугільних мономіст – на сході і на заході України. Перспективними для українсько-німецької співпраці є воднева енергетика, біоенергетика.