• In English
 • Україна та Чилі активізують діалог щодо торговельно-економічного співробітництва
  Міністерство економіки України, опубліковано 06 вересня 2021 року о 18:17

  Чилі є важливим економічним партнером України у латиноамериканському регіоні, з яким ми зацікавлені відновити діалог у сфері торговельно-економічних відносин. Про це зазначив заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка під час онлайн-зустрічі з в.о. заступника Міністра закордонних справ Чилі з питань міжнародних економічних відносин – Генеральним директором з питань двостороннього економічного співробітництва Феліпе Лопеандія, сьогодні, 6 вересня.

  Також у зустрічі взяли участь представники Мінекономіки, Міністерства закордонних справ, Посольства України в Чилі, Міністерства аграрної політики та продовольства, Держпродспоживслужби, галузевих та бізнес-асоціацій.

  Заступник Міністра Тарас Качка поінформував чилійську сторону щодо економічної ситуації в Україні. Так, з початку цього року в Україні спостерігається відновлення економічного зростання – за І півріччя 2021 року обсяг ВВП збільшився на 1,7% порівняно з відповідним періодом 2020 року. Однак Уряд націлений на зростання ВВП на 4%.

  «У пріоритеті українського Уряду – створення сприятливого бізнес-клімату, розвиток підприємництва та залучення інвестицій, реформування державних підприємств та приватизація з метою подальшого економічного зростання. Зокрема, активізація інвестицій в економіку України є одним із найважливіших на сьогодні питань. Ми зацікавлені у розширенні присутності чилійських компаній на ринку України та посиленні українсько-чилійських бізнес-зв’язків», - зауважив заступник Міністра Тарас Качка.

  Минулого року Рада експортерів та інвесторів України включила Чилі до списку 10 найбільш перспективних країн для розвитку торговельних відносин. За 6 місяців поточного року торгівля товарами та послугами між Україною і Чилі зросла на 7,9% до 33,1 млн доларів США, український експорт зріс у 2 рази до 5,3 млн доларів США.

  Тарас Качка наголосив, що існує необхідність у покращенні балансу двосторонньої торгівлі, диверсифікації сфер торгівлі та започаткуванні спільних інвестиційних проектів.

  Крім того, перспективним є розвиток двосторонніх відносин Україна та Чилі у сферах агропромислового комплексу, енергетики, машинобудування, авіабудування, суднобудування, а також в космічній, гірничодобувній, фармацевтичній, транспортній галузях.