• In English
 • Дмитро Кулеба: МЗС працює над відкриттям нових інфраструктурних можливостей для України
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 17 червня 2021 року о 11:33

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба взяв участь у форумі “Інфраструктура Півдня України” в режимі відеозв’язку.

  “Україна є частиною важливих транспортних коридорів, і ми постійно працюємо над залученням інвесторів, відкриттям нових інфраструктурних можливостей для України, нових бізнес-проектів та побудови транзитних коридорів”, - зауважив він.

  Міністр додав, що на переговорах Президента Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та глави МЗС завжди присутня тема розвитку української морської галузі, портів, залучення інвестицій у концесії, розвитку транзитних маршрутів.

  Він навів конкретний приклад своєї розмови кілька днів тому з главою туркменської дипломатії щодо транзитного сполучення між Центральною Європою та Центральною Азією із залученням України та Туркменістану.

  “Ми боремося за місце України під сонцем, і ця боротьба особливо актуальна нині, коли змінюються ланцюги постачання внаслідок пандемії COVID-19. Будь-які нові проблеми - це також нові можливості. Задача Міністерства закордонних справ - мінімізувати проблеми і максимально витиснути вигоди для України та українського бізнесу”, - зазначив він.

  Дмитро Кулеба наголосив, що МЗС завжди буде надійним партнером для українського бізнесу і постійно працює над створенням можливостей на іноземних ринках, підтримки українських експортерів у питаннях сертифікації, налагодження контактів із органами влади, розв’язання проблем.

  “Окреме важливе питання - безпека Чорноморського регіону. Якщо не буде безпеки - не буде і безпечної торгівлі. Разом із міжнародними партнерами ми працюємо над тим, щоб стабілізувати ситуацію у Чорному морі. Щоб Російська Федерація своїми навчаннями і діями не створювала перешкоди для торгівлі. Це одна з пріоритетних задач МЗС”, - підкреслив він.

  Участь у формі взяли Міністр інфраструктури України, Голова Укрзалізниці, мер та губернатор Одеси та Одеської області, виконавчі директори логістичного бізнесу та вантажні оператори, а також посли та торговельні представники країн Європи та Близького Сходу.