• In English
 • НСЗУ про супровід та лікування пацієнтів з туберкульозом
  Національна служба здоров’я України, опубліковано 17 червня 2021 року о 11:49

  Національна служба здоров’я України уклала договори на надання групи послуг лікування пацієнтів з туберкульозом з 434 закладами первинки. На загальну суму понад 85 мільйонів 811 тисяч гривень.

  Один з ключових акцентів в Програмі медичних гарантій 2021 року – наближення медичної допомоги до пацієнта. Прикладом того, як це відбувається, є новий пакет «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги». Він поліпшує доступність та якість медичних послуг для пацієнтів з туберкульозом.

  Надавачі первинної медичної допомоги за бажанням укладають договір на такий пакет медичних послуг і отримують за це додаткову оплату. Тариф на супровід і лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги становить 775 гривень за 1 пацієнта в місяць. До тарифу встановлюються коригувальні коефіцієнти, які стимулюють ефективне лікування. Коефіцієнт 2 — за місяць, в якому пацієнт досяг результату “вилікуваний” і «лікування завершено» за даними електронної системи охорони здоров’я та 0,75 — за кожен місяць, в якому пацієнт продовжує лікування.

  Таке надання протитуберкульозної допомоги наближає послугу до пацієнтів і забезпечує безперервність лікування. Тобто як тільки пацієнт перестає виділяти мікобактерію туберкульозу, що має лабораторне підтвердження, він може лікуватися амбулаторно та жити соціально повноцінним життям. Перебуваючи не в лікарні, а в комфортних умовах удома. А сімейний лікар контролює вживання пацієнтом ліків та результативність лікування.

  Щоб отримати таку допомогу безоплатно, пацієнт повинен мати електронне направлення з відповідним діагнозом, видане лікарем-фтизіатром. Пацієнт звертається у найближчий заклад первинної допомоги, який має контракт з НСЗУ за пакетом «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги».

  До нового пакета входить контрольоване лікування, моніторинг, нагляд, психосоціальна підтримка пацієнтів. А також:

  • динамічне спостереження за станом пацієнта,
  • організація забору біологічного матеріалу для подальшого дослідження в регіональному фтизіопульмонологічному центрі,
  • визначення спільно з пацієнтом моделі лікування на підставі рекомендації лікаря-фтизіатра та лікарів інших спеціальностей у разі супутніх патологій,
  • організація та забезпечення пацієнтів протитуберкульозними препаратами. Ці ліки сімейні лікарі отримуватимуть від фтизіопульмонологічних центрів.