• In English
 • Держенергоефективності: Біометан – додатковий ресурс для заповнення української ГТС

  В Україні потрібно створити умови для виробництва та використання біометану. Це дозволить замістити 8 млрд куб. м газу у рік, економити значні кошти на імпорті блакитного палива і завантажити українську ГТС.

  На цьому наголосив заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко під час другого засідання робочої групи проекту REGATRACE  спільно з проектом ЄБРР «Зонування виробництва біометану і оцінка можливості та умов підключення виробників біометану до систем передачі та розподілу газу в Україні».

  Біометан – це очищений біогаз, що за своїми фізико-технічними  характеристиками відповідає стандартам на природний газ та може закачуватись в ГТС вже сьогодні без додаткових технічних переоснащень.

  «Потенціал заміщення природного газу біометаном сягає близько 8 млрд куб. м в рік, що дорівнює половині  річного обсягу імпорту природного газу та понад чверті його загального споживання», - додав Юрій Шафаренко.

  Однак на сьогодні для розвитку ринку біометану в Україні необхідно прийняти низку законодавчих змін, які передбачені положеннями розробленого за участю Держенергоефективності, Міненерго та Біоенергетичної асоціації України  законопроекту №5464, зокрема:

  вводиться визначення терміну «біометан»;

  встановлюється процедура надання гарантії походження біометану;

  вводиться реєстр виробництва та споживання біометану.

  Прийняття зазначеного законопроекту дозволить:

  запустити ринок біометану в Україні;

  скоротити імпорт природного газу та сприяти розвитку внутрішнього енергетичного ринку;

  зменшити викиди парникових газів;

  налагодити експорт біометану до ЄС.

  Переваги виробництва біометану для України пояснив голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха: «Україна зможе конкурувати з іншими країнами у цій сфері, тому що має один з найкращих в світі потенціалів аграрної сировини для виробництва біометану. Крім цього, біометан вже готовий для закачування в газову мережу на відміну від водню».