• In English
 • Держава готова надати необхідну допомогу звільненим українцям
  Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, опубліковано 12 грудня 2019 року о 12:30

  Уряд прийняв постанову, якою передбачається порядок здійснення соціального і правового захисту осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їхнього звільнення.

  Мова йде про звільнених військовополонених, які воювали за цілісність та Незалежність України. А також про цивільних бранців, які були позбавлені особистої свободи через політичні міркування, або були ув’язнені з метою подальшого тиску на Україну та інші міжнародні організації.

  «Кожного разу ми зустрічали наших звільнених полонених та бранців Кремля і щоразу органи влади починали вирішувати та приймати рішення щодо механізму надання допомоги. Треба визнати, чимало питань доводилось вирішувати ледь не в ручному режимі. Наразі, ця постанова дає можливість розробити та потім застосовувати таку собі дорожню карту із алгоритмом допомоги та підтримки звільнених», - розповіла Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда.

  Зазначеним особам, після їх звільнення буде надана вся правова та соціальна допомога, передбачена даною постановою. А саме організована зустріч звільнених та їх супровід до медзакладів для обстеження та, за потребою, подальшого лікування та реабілітації. Надання одноразової матеріальної допомоги в сумі 100 тисяч гривень, забезпечення тимчасовим житлом, в разі такої потреби. А також подальший супровід людей, допомога їм у проходженні професійної та іншої адаптації.

  «Ми свідомі того, що в полоні кремлівської влади і тим паче незаконних збройних формувань люди перебувають у жахливих умовах. Тому після повернення додому їм необхідна психологічна підтримка, аби повернутись до нормального життя після не просто ув’язнення, а ще тортур та допитів, яким вони піддаються в полоні. Вони потребують медичного втручання: починаючи від зубопротезування і закінчуючи лікуванням серйозних захворювань, зокрема з оперативним втручанням. Крім того, політв’язні часто мають житло на тимчасово окупованій території і після повернення в Україну їм просто нема куди йти жити і це питання ми також зобов’язані вирішувати», - зауважила Оксана Коляда.

  Допомога звільненим буде надаватись на підставі рішення міжвідомчої комісії, яка утворюється Мінветеранів і до якої входитимуть представники силового блоку, а також представники інших державних органів та громадських об’єднань.