• In English
 • Денис Шмигаль: Уже найближчим часом розраховуємо почати відновлення України за рахунок коштів, конфіскованих у російських банків
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 03 січня 2023 року о 18:49

  У держбюджеті на поточний рік закладено 35,5 млрд грн для Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Це будівництво та ремонт громадських будівель, об’єктів критичної інфраструктури, забезпечення житлом ВПО. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 3 січня.

  «Також уже найближчим часом розраховуємо почати відновлення за рахунок коштів, конфіскованих у російських банків — на спецрахунку вже є для цього 17 млрд грн. Перший пріоритет — зруйноване житло людей», — наголосив Денис Шмигаль.

  Частиною великої відбудови, як зазначив Прем’єр-міністр, буде залучення в українську економіку іноземних інвестицій. Тому цього року Україна має завершити розпочаті переговори про страхування військових ризиків для іноземних інвесторів.

  «Усередині країни пріоритетом є створення максимально сприятливих умов для інвестування. Зокрема, спрощення підготовки та реалізації проектів державно-приватного партнерства. А також мінімізація вимог до інвестиційних проектів зі значними інвестиціями та подальше спрощення дозвільно-ліцензійних умов», — зауважив Денис Шмигаль.

  У 2023 році, за словами Прем’єр-міністра, Уряд також продовжить найефективніші програми допомоги приватному сектору. Це пільгові кредити «5-7-9», гранти проекту єРобота, державна підтримка української переробки та загалом вітчизняних виробників. Для стимулювання сектору будівництва буде активізована програма доступного іпотечного кредитування єОселя.

  Крім того, Уряд працює з партнерами для залучення цьогоріч 38 млрд доларів для фінансування дефіциту бюджету. Це насамперед кошти від ЄС, США та МВФ.

  «Макрофінансова стабільність — це фундамент відновлення нашої економіки. Маємо чіткий план, щоб як і торік повністю профінансувати всі критичні видатки», — підкреслив Прем’єр-міністр.

  Денис Шмигаль: Уже найближчим часом розраховуємо почати відновлення України за рахунок коштів, конфіскованих у російських банків Денис Шмигаль: Уже найближчим часом розраховуємо почати відновлення України за рахунок коштів, конфіскованих у російських банків