• In English
 • Побудова децентралізованої енергосистеми зробить її менш вразливою до ворожих атак, — Прем’єр-міністр
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 03 січня 2023 року о 18:28

  Успішно завершити опалювальний сезон, відновити пошкодження, які завдали війська росії, забезпечити безперебійну роботу критичної інфраструктури, посилити безпеку енергооб’єктів, особливо АЕС — це обов’язкова програма-мінімум на 2023 рік. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 3 січня.

  «Актуальними залишаються плани щодо декарбонізації енергетики та зеленої трансформації. Війна зробила ці виклики ще більш нагальними. Будемо активніше використовувати потенціал відновлюваної енергетики: сонячної, вітрової, гідрогенерації, водневих технологій», — відзначив очільник Уряду.

  За словами Прем’єр-міністра, російські атаки штовхають до корінної реформи — побудови децентралізованої енергетичної системи. Тоді вона буде менш вразливою до ворожих нападів.

  «Ідеться про створення мініелектростанцій та малих об’єктів генерації, імплементованих в наявну енергосистему», — зауважив Денис Шмигаль.

  Також у 2023 році, як повідомив Прем’єр-міністр, буде створено законодавчу базу, аби провести реформу Державного резерву, зокрема це питання стосується формування мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів із метою забезпечення безперервного її постачання на внутрішній ринок. Держава, за словами Глави Уряду, продовжить інвестувати у збільшення власного видобутку газу, аби забезпечити в цьому питанні повну енергетичну незалежність.

  Побудова децентралізованої енергосистеми зробить її менш вразливою до ворожих атак, — Прем’єр-міністр Побудова децентралізованої енергосистеми зробить її менш вразливою до ворожих атак, — Прем’єр-міністр