• In English
 • Денис Шмигаль і Марош Шефчовіч обговорили зміцнення енергетичної безпеки та розвиток стратегічного партнерства
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 01 грудня 2021 року о 10:42

  Стратегічне партнерство у сировинній галузі та зміцнення енергетичної безпеки обговорили під час зустрічі в Брюсселі 30 листопада Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Віце-президент Європейської Комісії з питань міжінституційних відносин та прогнозування Марош Шефчовіч.

  У липні цього року Україна та Європейський Союз започаткували стратегічне партнерство у сировинній галузі, а також підписали Меморандум про взаєморозуміння, який запускає стратегічне партнерство у сфері критичної сировини.

  За словами Прем’єр-міністра, дорожня карта заходів України на 2021-2022 роки демонструє практичні кроки щодо реалізації стратегічного партнерства.

  «Згідно із Дорожньою картою планується започаткувати дослідження та інновації у сфері критичної сировини з метою переробки відходів, сучасних матеріалів та їх заміни за допомогою «Горизонт Європа» й інших дослідницьких та інноваційних програм», — зазначив Глава Уряду.

  Важливим напрямом посилення співпраці України та ЄС, на думку Прем’єр-міністра, є залучення українських підприємств до промислових альянсів. Так, до Європейського альянсу сировинних матеріалів приєдналися понад 10 компаній, до Європейського альянсу акумуляторів — 4 компанії.

  Денис Шмигаль також наголосив, що перспективним для України є налагодження співпраці в рамках Європейського альянсу акумуляторів. 

  «Проекти розвідки, видобутку та переробки потребують доступу до додаткових фінансових інструментів. Залучення можливостей європейських фінансових інституцій у проекти, які становлять спільний європейсько-український інтерес у сировинній галузі, могло б стати ефективним інструментом досягнення спільних цілей та ініціатив», — зазначив очільник Уряду.

  Як також зауважив Прем’єр-міністр, Україна очікує на посилення активної співпраці з Європейською Комісією та державами-членами ЄС щодо усього спектру питань, пов’язаних із підвищенням енергетичної безпеки в Європі.

  «Ми розпочали перші обговорення з Комісією щодо бізнес-форуму з питань енергетики, який відбудеться наступного року в Україні. Його порядок денний може включати такі питання, як безпека постачання газу, в тому числі вивчення можливостей використання підземних сховищ газу України з урахуванням намірів ЄС сформувати стратегічний запас газу», — відзначив Денис Шмигаль.

  Глава Уряду також подякував Європейській Комісії за позитивний розгляд питання про надання Україні доступу до робочої групи з питань ризиків постачання газу.

  Денис Шмигаль і Марош Шефчовіч обговорили зміцнення енергетичної безпеки та розвиток стратегічного партнерства Денис Шмигаль і Марош Шефчовіч обговорили зміцнення енергетичної безпеки та розвиток стратегічного партнерства Денис Шмигаль і Марош Шефчовіч обговорили зміцнення енергетичної безпеки та розвиток стратегічного партнерства Денис Шмигаль і Марош Шефчовіч обговорили зміцнення енергетичної безпеки та розвиток стратегічного партнерства